Ukryte podwyżki TP SA

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje portal Interia.pl od 1 kwietnia b.r. Telekomunikacja Polska S.A. podwyższa abonamenty ISDN. Jednak cały proces odbywa się po cichu. Nie znajdziemy bowiem o tym ani słowa na stronie WWW Telekomunikacji, na której szeroko opisywana jest jednocześnie wprowadzona obniżka cen połączeń.

Tymczasem użytkownicy otrzymują pisma, w których można przeczytać m.in.: Zmiany cen wynikają przede wszystkim z obowiązku dostosowania wysokości abonamentu do poziomu ponoszonych przez TP kosztów utrzymania sieci, do czego zobowiązuje nas Prawo Telekomunikacyjne. Przykładowo: przed podwyżką abonament wynosił 42,70 - nowa cena to 59,78. Wzrost o 40 procent.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalne stanowisko TP S.A. w tej sprawie bo trudno oczekiwać, że tylko nakłady na utrzymanie usług ISDN tak drastycznie wzrosły. Być może kolejnymi "szczęśliwcami" będą użytkownicy SDI, wdzwanianego dostępu do Internetu czy też innych, mniej popularnych usług TP, niegdyś reklamowanych, a teraz chyba już nie chcianych...

© dobreprogramy
s