Ulead PhotoImpact 12

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Ulead Systems rozpoczęła sprzedaż najnowszej, 12-stej wersji pakietu graficznego PhotoImpact. Wersja testowa w chwili bieżącej nie jest dostępna do pobrania.

PhotoImpact to interesujący, rozbudowany i stosunkowo niedrogi pakiet programów do tworzenia i edycji grafiki (przede wszystkim zdjęć i grafiki na potrzeby stron internetowych). Główna aplikacja, PhotoImpact umożliwia pracę na dwóch płaszczyznach - poprzez projektowanie i opracowywanie materiału mającego pojawić się na stronie internetowej oraz tworzenie z gotowych elementów graficznych funkcjonalnych części strony (przycisków, rozwijanych menu itp.). Co istotne, program umożliwia pracę nie tylko z grafiką rastrową ale też wektorową. Do dyspozycji mamy kilkanaście rodzajów pędzli, ołówków, aerografów, kredy, markerów i itp. Niezwykle rozbudowana jest opcja retuszu zdjęć, dzięki której możliwe jest m.in. usuwanie rys i efektu czerwonych oczu, wyostrzanie obrazu, cieniowanie, wygładzanie i transformowanie kolorów czy automatyczna korekta balansu bieli.

Wśród najważniejszych nowości w wersji 12 znajdziemy narzędzie ExpressFix naprawiające zdjęcia wieloma dostępnymi opcjami za pomocą jednego kliknięcia, panel instruktażowy prowadzący użytkownika "za rękę", demonstrując krok po kroku kolejne czynności, a także ulepszony, bardziej przyjazny interfejs. Najciekawsze nowości w możliwościach edycyjnych fotografii to głównie filtry pomagające automatycznie poprawić balans bieli, a także lepiej niż dotychczas zredukować szum. W kwestii udostępniania zdjęć wprowadzony został nowy kreator nagrywania zdjęć na CD i DVD oraz szablony blogów ze zdjęciami. Nowością są też szablony okładek na płyty, kartek przygotowane pod kątem wydruku na drukarce. W odróżnieniu od poprzedniej wersji, 12-tka pracuje już wyłącznie pod kontrolą systemów Windows 2000 i XP.

Dystrybucja wersji pudełkowej PhotoImpact 12 rozpocznie się 19 września. Cena produktu została ustalona na poziomie 89,99 dol. (za pełna wersję) i 49,99 dol. (aktualizacja).


Aktualizacja, 19.09.2006, 12:00

Najnowszą wersję programu Ulead PhotoImpact 12 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Pakiety graficzne

© dobreprogramy
s