reklama

Ulead PhotoImpact X3 - ulepszony i z Painterem

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel wydała najnowszą wersję pakietu graficznego Ulead PhotoImpact. W wersji X3 oprócz najnowszego PhotoImpacta znalazły się także programy Corel Painter Essentials 3 oraz MediaOne Plus.

Ulead PhotoImpact X3 to interesujący, rozbudowany i stosunkowo niedrogi pakiet programów do tworzenia i edycji grafiki kierowany przede wszystkim do użytkowników domowych. Główna aplikacja pakietu, PhotoImpact X3 to uniwersalny program graficzny przeznaczony do tworzenia i edycji grafiki rastrowej, umożliwiający obróbkę zdjęć, opracowywanie wyglądu stron internetowych, a także pozwalający na tworzenie grafiki na potrzeby m.in. menu i okładek płyt DVD, które mogą być następnie eksportowane do programów Ulead DVD MovieFactory i VideoStudio. Program zawiera także gotowe szablony umożliwiające przygotowywanie kalendarzy czy pocztówek ze zdjęciami.

Zgodnie z najnowszym trendami, w programie duży nacisk położono na obróbkę fotografii. PhotoImpact X3 posiada rozbudowane ale łatwe w obsłudze narzędzia do retuszu zdjęć, dzięki którym możliwe jest m.in. usuwanie rys i efektu czerwonych oczu, wyostrzanie obrazu, usuwanie szumów, cieniowanie, wygładzanie i transformowanie kolorów czy automatyczna korekta balansu bieli. Program oddaje do dyspozycji także szereg różnego rodzaju filtrów, które pozwalają na łatwą, a efektowną modyfikację zdjęć oraz wspomaga tworzenie obrazów w technice HDR. Program umożliwia otwieranie plików we wszystkich najpopularniejszych formatach (m.in. JPEG, GIF, BMP, PNG i wiele innych), w tym także plików PSD - stworzonych w programie Adobe Photoshop czy RAW - bezstratnych zdjęć z aparatów cyfrowych.

W najnowszej wersji X3, oprócz nowych opcji korekcji fotografii, program został wzbogacony o szereg funkcji pozwalających na dalszą zabawę ze zdjęciami - tworzenie kolaży, kalendarzy, pocztówek czy rysunkowych komiksów ze zdjęć, które można zapisać w cyfrowej postaci bądź wydrukować. Efektownym gadżetem jest opcja tworzenia realistycznych chmur, którymi można upiększyć zdjęcie czy zrobić z nich napis. Poza tym w pakiecie znalazły narzędzia uatrakcyjniające wygląd domowych filmów DVD (okładki, menu DVD itp.) wraz z przydatnymi i atrakcyjnymi graficznie szablonami. Nowością są także wchodzące w skład pakietu programy: MediaOne Plus - pozwalający na zarządzanie zasobami multimedialnymi, a także świetny program Corel Painter Essentials 3.

Painter Essentials 3 to ograniczona funkcjonalnie ale jednocześnie atrakcyjna cenowo odmiana programu Corel Painter. Podobnie jak swój pierwowzór, Corel Painter Essentials, nie jest klasycznym programem do służącym do edycji grafiki rastrowej ale przede wszystkim narzędziem do kreatywnego, "cyfrowego malowania" przy pomocy komputera. Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych, często nieosiągalnych w innych programach, efektów. Co równie ciekawe, Corel Painter Essentials umożliwia także taką obróbkę już posiadanych materiałów (np. fotografii) aby wyglądały jak np. namalowane farbą olejną obrazy.

Ulead PhotoImpact X3 dostępny jest w cenie 69,99 USD za pełną wersję oraz 49,99 USD za uaktualnienie - ceny za rynkiem amerykańskim. Niestety, jak dowiedzieliśmy się, nie jest planowana (przynajmniej na razie) polonizacja programu. Szkoda bo to ciekawe i bardziej uniwersalne narzędzie niż inny produkt ze stajni Corela - Paint Shop Pro Photo - który choć dostępny w polskiej wersji i podobnej cenie to jest dedykowany przede wszystkim do obróbki fotografii.

Wersję testową Ulead PhotoImpact X3 (bez programów Corel Painter Essentials 3 i MediaOne) można od wczoraj pobrać w naszym dziale PROGRAMY -> Grafika -> Pakiety graficzne

© dobreprogramy

Komentarze

reklama