Ulead VideoStudio 11 Plus PL

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Popularny program tworzenia i edycji filmów, kierowany głównie do domowych użytkowników ale może być także z powodzeniem wykorzystywany do półprofesjonalnej obróbki wideo. Dzięki prowadzącemu krok po kroku kreatorowi, możliwości wyboru spośród trzech poziomów zaawansowania w obróbce obrazu i znajomości programu oraz pomocnym szablonom, proces tworzenia filmu przebiega bardzo gładko. Program pozwala szybko określić typowe parametry techniczne projektu: wymiary filmu, format (m.in. 16:9), jego jakość (liczbę klatek na sekundę i kompresję), próbkowanie dźwięku itp. Umożliwia wykorzystanie różnych efektów przejścia, filtrów, nałożenie napisów, dołączenie podkładu muzycznego oraz zrenderowanie gotowego filmu, który może zostać później nagrany na płytę DVD. Do Ulead VideoStudio 11 Plus dołączany jest bezpłatnie program do odtwarzania filmów DVD - WinDVD 8.

Najważniejsze nowości w wersji 11

Do funkcji, które odróżniają VideoStudio 11 od konkurencyjnych programów, należy nowy optymalizator MPEG. Pomaga on użytkownikom wybrać najlepsze ustawienia renderingu wideo podczas łączenia klipów zapisanych w różnych formatach. Wideo można zgrywać z praktycznie dowolnego źródła: kamer DV (w tym HDV oraz AVCHD), kamer z dyskiem twardym, kamer USB, telefonów komórkowych, nagrywarek DVD, cyfrowych i analogowych tunerów telewizyjnych, magnetowidów oraz kamer internetowych. W wersji 11 znaleźć można nowy kreator kopiowania materiałów video z kamer DV do DVD. Program pozwala na tworzenie dźwięku w standardzie Dolby Digital 5.1, w wersji 11 także z przekształconej ścieżki stereo. Materiały wyjściowe można przygotowywać nie tylko w standardzie DVD ale także HD DVD oraz w formatach MPEG-4 i H.264 w celu wykorzystania na urządzeniach przenośnych.

Nowa wersja VideoStudio oferuje teraz kompletny zbiór funkcji do projektowania, umożliwiając tworzenie płyt DVD oraz HD-DVD przez wybieranie prostych poleceń z multimedialnego menu. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć rozbudowane menu z wykorzystaniem technologii SmartScene, która zapewni jego prawdziwą interaktywność. W "jedenastce" znajdziemy także przydatną funkcję automatycznego dostosowywania koloru i tonu, poprawiającą jakość filmu nakręconego w słabym świetle albo przy źle dobranym balansie bieli. Dodano też filtr usuwania artefaktów, który oczyszcza wideo z artefaktów kompresji często występujących w filmach pobranych z Internetu. Nowy filtr odśnieżanie redukuje śnieżenie w wideo pochodzącym ze źródeł analogowych, na przykład taśm magnetowidowych.


Uwaga!

1. Program wymaga bezpłatnej rejestracji w trakcie instalacji.

2. Program występuje także w tańszej wersji podstawowej (bez oznaczenia "Plus") bez obsługi HD DVD.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Świetna jakość, legalne robienie filmów, fajne efekty, bezpłatny trial.
Brak możliwości nagrania filmów na CD, cena pełnej wersji, nie działa od Windows 7.
ocena użytkownika
22.07.2014 21:38 • Recenzja do wersji 11 Plus PL

Świetny program, można tutaj zrobić filmy w fajnej jakości. Efekty są też fajne, szkoda że pełna wersja kosztuje pieniądze i na Windows 7 a może nawet Vista - to już nie działa. Filmy w tym programie nie można nagrać je na DVD ale wersja próbna jest darmowa!

łatwy w opanowaniu, duży wybór przejść/efektów między clipami, nie ma dużych wymagań sprzętowych,Szybkie i łatwe tworzenie nagrań
od czasu do czasu potrafi sie zawieśić, mały wybór title,
ocena użytkownika
30.05.2012 05:57 • Recenzja do wersji 11 Plus PL

Witajcie, och od czego zacząć, w programie tym robię filmy już od prawie 3 lat i mogę to i owo powiedzieć o nim, do wyboru mamy tuż po uruchomieniu programu studio edytor, movie wizard oraz dv to dvd wizard. (ja zagłębie się bardziej w studio edytorze).

UVS11 to corelowskie oprogramowanie i nawet świetnie sobie radzi na rynku, (taki "drobny" konkurent potężnego sony'ego vegas'a) bardzo dobry a przede wszystkim łatwy w użyciu program moim skromnym zdaniem nawet totalny początkujący nieznający się na tworzeniu filmów szybko załapie jak w nim operować. Czytelne menu oraz przyciski sprawią, że się nie nie pogubimy, czytelna linia czasu wyświetlanych filmów lub muzyki, dowolne przycinanie, spowalnianie filmów nie stanowi problemów, również mamy możliwość zagłębienia się w ścieżkę dźwiękową dzięki czemu nasz film staje się jeszcze lepszy, co do efektów to są w zupełności wystarczalne, łatwe dodawanie audio i video do programu, oddzielna baza dla muzyki zdjęć i filmów. Dodatkowo jest w oknie podgląd filmu tego co robimy.

Na koniec kilka słów o zlepianiu filmu w całość - otóż nie ma zbyt wielu rozszerzeń ale w zupełności starcza, posiada Dv(4:3)(16:9), HDv (1080, 720), DvD (4:3, 16:9), mpeg1, mpeg2, HD dvd (1920) i (1440), blu-ray (hdmv 1920), H.264 (1920 i 1440 w 25fps), różne WMV w tym HD oraz MPEG-4 - ipody, telefony itp. (polecam jednak HDv 720p '25p for pc').

Tak więc czy jesteś już zaawansowanym czy początkującym producentem swojego filmu będziesz zadowolony z szybkiego profesjonalnego wykonania.