reklama

Ulepszone Dying Light w sklepach. Same dodatki to prawie jak druga duża gra

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Polska gra Dying Light, stworzona dla Warner Bros. przez weteranów gatunku zombie FPS, czyli firmę Techland, była bardzo miłym zaskoczeniem w zeszłym roku. Twórcy nie mogli narzekać na poziom sprzedaży tytułu, dzięki czemu bezstresowo pracowali sobie nad rozszerzeniami. Z ambitnego dodatku The Following wyszła im nawet prawie cała druga część, ale nie chcieli łamać obietnicy danej fanom. Da się go więc kupić osobno, wchodzi w skład pakietu przepustki sezonowej, a nowi otrzymują Enhanced Edition gry.

Porządnie rozbudowane wznowienie, dostępne już w sklepach, to naprawdę atrakcyjna oferta na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Dostajemy nie tylko znacznie usprawnioną, bo łataną przez cały rok wersję podstawowej przygody, z doszlifowaną grafiką, animacją czy sztuczną inteligencją nieumarłych, ale też wszelkie wypuszczone w przeciągu minionych miesięcy paczki DLC, większe i mniejsze. Co ważne, posiadaczy oryginału nie porzucono na lodzie. Standardowa wersja Dying Light zostanie za darmo zrównana pod względem technologicznym z reedycją. Dodatki jednak normalnie trzeba dokupić. Nowe, pełne wydanie wypchnęło równocześnie z rynku gołą już na tę chwilę podstawkę.

Oczywiście główna atrakcja zestawu Enhanced Edition to wspomniana przygoda poza murami miasta Harran w The Following. Przyjdzie nam wykonywać szereg ciekawych misji na łonie natury, w poszukiwaniu tajemnicy odporności na ugryzienia zombie, a także rozwikływać zagadkę niepokojącego kultu. Ponieważ rozległe pola oraz lasy zastępują tu budynki i dachy, podstawą przetrwania staje się też zabawa w mechanika. Dostajemy własny łazik, który przyjdzie rozbudowywać. Trzeba dbać także o pełny bak.

Minimum potrzebne do sensownej zabawy, jeśli o komputer chodzi, to maszyna z:

  • Windowsem 7 w wersji 64-bit
  • Procesorem Intel Core i5-2500 3.3 GHz lub AMD FX-8320 3.5 GHz
  • Kartą graficzną 1 GB GeForce GTX 560 lub Radeon HD 6870
  • 4 GB RAM

Zalecany jest jednak sprzęt z:

  • Procesorem Intel Core i5-4670K 3.4 GHz lub AMD FX-8350 4.0 GHz
  • Kartą graficzną 2 GB GeForce GTX 780 lub Radeon R9 290
  • 8 GB RAM

Za wersje konsolowe Dying Light: The Following Enhanced Edition zapłacimy niecałe 180 złotych. Zdecydowanie się na edycję PC oznacza wydatek rzędu 115 złotych. Sam najnowszy dodatek w wydaniu na komputery wyceniono zaś na niemal 85 złotych. Wciąż dostępne jest ponadto bezpłatne demo podstawowej edycji gry.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama