r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ulga internetowa także z ekofakturą

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że zgodnie z nowymi wytycznymi Ministerstwa Finansów z ulgi internetowej za rok 2010 można skorzystać także na podstawie ekofaktury, czyli elektronicznego obrazu faktury.

Do 2 maja każdy z nas musi rozliczyć się z fiskusem. Warto przy tej okazji skorzystać z ulgi internetowej, dzięki której możemy odliczyć 760 zł wydane na usługi dostępu do Internetu w domu. Do udokumentowania naszych wydatków na dostęp do Sieci potrzebujemy faktury - zgodnie z wcześniejszymi informacjami Urząd Skarbowy uznawał za takowe faktury papierowe, faktury elektroniczne z bezpiecznym podpisem elektronicznym i faktury przesłane w ramach systemu EDI. Ulgi nie można było natomiast rozliczyć przy użyciu ekofaktury, czyli elektronicznego obrazu faktury takiego jak pozbawiony zabezpieczeń plik PDF. Ministerstwo Finansów poszło jednak na rękę podatnikom i ponformowało, że Urzędy Skarbowe przy rozliczaniu ulgi internetowej będą honorować także ekofaktury. Powinno to zdecydowanie uprościć rozliczenie z fiskusem osobom, które zrezygnowały z papierowych faktur właśnie na rzecz ekofaktur.

Przypominamy również, że przy rozliczaniu się z podatku można korzystać ze specjalnych aplikacji, które przyspieszają i ułatwiają wypełnianie PIT-ów. Znajdziecie je w naszej bazie, w dziale PROGRAMY -> Dom -> Rozliczenia podatkowe.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane