reklama

Uliczna żegluga w walce z białaczką

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pod hasłem 20 tysięcy mil ulicznej żeglugi rusza dość niekonwencjonalna akcja charytatywna realizowana przez fundację Flota Świętego Mikołaja, której celem jest zebranie środków finansowych na badania dawców szpiku kostnego dla chorych na białaczkę. Akcja polega na przemierzeniu 48 stanów USA - łącznie ponad 20 tysięcy mil - w pojeździe Delfin, ulicznym żaglowcu z tradycyjnym kadłubem osadzonym na podwoziu pickupa.

Pomysłodawcą i głównym realizatorem akcji jest Krzysztof Dzienniak znany już z innych akcji charytatywnych - m.in. zakończonej wielkim sukcesem samotnej wyprawy na rolkach do Billa Gatesa z prośbą o pomoc dla dwóch chorych dziewczynek z Polski. Pojazd-żaglówka, którym wyruszy tym razem został zaprojektowany przez inż. Roberta Pipkowskiego z Politechniki Wrocławskiej. Osiąga prędkość do 20 km/h, przez co wyprawa potrwa około 130 dni. Celem podróży jest spotkanie z Oprah Winfrey, znanej amerykańskiej prezenterki telewizyjnej, w ostatnim stanie - Illinois.

Każdy może dołączyć do tej niecodziennej podróży poprzez wykupienie przestrzeni na wielkim żaglu i równocześnie stronie głównej akcji. Jeden piksel wyceniony został na jednego dolara. Wielkość znaku graficznego, jaki będzie można umieścić na żaglu i stronie będzie zależeć od ilości wykupionych pikseli. Można również wykupić "mile przejazdowe". Ostatnie 100 mil przed Chicago będzie zlicytowane w Internecie, podobnie jak przejazd końcowego fragmentu (do Oprah) dla jednej osoby. Po zakończeniu akcji nietypowy żaglowiec również zostanie poddany licytacji.

Więcej informacji o akcji charytatywnej (w tym o możliwościach jej wsparcia) można znaleźć na stronie domowej. Uruchomiony został także blog podróży.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić