Ultimaker przedstawia Ultimakera 3: Nową Generację Profesjonalnych Drukarek 3D #prasówka

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Ultimaker, największy producent drukarek 3D w Europie i wiodący producent drukarek 3D na świecie, ogłosił wczoraj premierę nowej generacji swoich urządzeń – Ultimaker 3. Wyposażony w zaawansowane rozwiązania do drukowania 3D skomplikowanych geometrii przy użyciu materiałów przemysłowych, Ultimaker 3 daje niespotykaną do tej pory wolność w projektowaniu w prawdziwie profesjonalnym środowisku. To pierwsza drukarka 3D na rynku, która czyni profesjonalny druku 3D prawdziwie przystępnym.

Ultimaker 3 zapewnia brak ograniczeń w drukowaniu nawet najbardziej skomplikowanych geometrii za sprawą innowacyjnego systemu dwóch głowic drukujących, gdzie jedna nakłada materiał budulcowy, a druga materiał podporowy, rozpuszczalny w zwykłej wodzie! Umożliwia wydruki m.in. z Nylonu – specjalistycznego materiału przemysłowego, który w połączeniu z rozpuszczalnym PVA wynosi desktopowe drukowanie 3D na prawdziwie profesjonalny poziom.

Drukarka daje możliwość drukowania z dwóch różnych kolorów – system dwóch niezależnych głowic drukujących pozwala także na łączenie dwóch różnych kolorów w jednym wydruku, a także dwóch różnych materiałów o zbliżonych właściwościach. Szybszy i bardziej niezawodny system pracy jest możliwy dzięki zastosowania systemu NFC, rozpoznającego materiały eksploatacyjne. Drukarka 3D jest w stanie od razu zoptymalizować swoją pracę pod dedykowany filament. Dzięki temu wydruki są powtarzalne i cechują się tą samą, wysoką jakością.

Dzięki automatycznej kalibracji stołu roboczego, wydruki mogą być rozpoczynane zdalnie bez fizycznej obecności przy urządzeniu. Komunikacja bezprzewodowa za pomocą WiFi (także przez USB i Ethernet) umożliwia nie tylko zdalną pracę z urządzeniem, lecz również tworzenie złożonych systemów do druku 3D wyposażonych w kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt urządzeń, spiętych w jednej aplikacji do zarządzania nimi. Każda drukarka 3D jest wyposażona w kamerę internetową, która wyświetla obraz ze stołu roboczego, na którym budowane są modele przestrzenne.

Ultimaker 3 będzie dostępny w otwartej sprzedaży od listopada, jednakże już teraz można składać zamówienia na najnowsze drukarki 3D firmy. Ultimaker 3 występuje w dwóch wersjach: Ultimaker 3 w cenie 15.999 PLN brutto oraz Ultimaker 3 Extended w cenie 19.899 PLN brutto.

Specyfikacje techniczne: ULTIMAKER 3

 • technologia: FDM (druk 3D z termoplastów)
 • obszar roboczy: praca z jedną głowicą drukującą: 215 x 215 x 200 mm, praca z dwoma głowicami drukującymi: 197 x 215 x 200 mm
 • rozdzielczość drukowanej warstwy: do 20 mikronów przy głowicy o średnicy 0,4 mm
 • maksymalna temperatura druku 3D: 280°C
 • możliwość druku 3D z dwóch wymiennych głowic drukujących
 • podgrzewany stół roboczy z funkcją automatycznej kalibracji
 • zoptymalizowany pod obsługę materiałów: ABS, PLA, Nylon, PVA, CPE
 • komunikacja: WiFi / LAN / USB
 • zintegrowana kamera
 • oprogramowanie: Cura

ULTIMAKER 3 EXTENDED

 • technologia: FDM (druk 3D z termoplastów)
 • obszar roboczy: praca z jedną głowicą drukującą: 215 x 215 x 300 mm, praca z dwoma głowicami drukującymi: 197 x 215 x 300 mm
 • pozostałe opcje takie same jak w Ultimakerze 3

Dystrybutor Ultimaker w Polsce to get3D Sp. z o.o. – czołowy dystrybutor drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych w Polsce. Firma istnieje od 2013 r., tj. początku niskobudżetowej branży druku 3D w kraju. Firma była pierwszym oficjalnym dystrybutorem Zortraxa na świecie. Jest wyłącznym dystrybutorem czołowego producenta filamentów colorFabb w Polsce, rozwija także własną linię filamentów Barrus. Od 2015 r. jest oficjalnym resellerem Ultimakera w Polsce, a od 2016 r. dystrybutorem.

© dobreprogramy