Ultimate Windows Tweaker 2.0 już dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa wersja darmowego narzędzia Ultimate Windows Tweaker oznaczona numerem 2.0.

Ultimate Windows Tweaker to darmowe narzędzie służące do konfiguracji i optymalizacji systemu Windows. Program ten został stworzony przez hinduskiego programistę z tytułem Microsoft MVP - Ramesha Kumara i po raz pierwszy udostępniono go szerszej publiczności w roku 2008.

Po ogromnym sukcesie pierwszej wersji aplikacji autor programu zdecydował się wydać kolejną. Ultimate Windows Tweaker w wersji 2.0 działa na systemach operacyjnych Windows Vista oraz Windows 7 (zarówno na 32- jak i 64-bitowych wersjach). Co ciekawe, narzędzie to automatycznie wykrywa rodzaj zainstalowanego OSa, dzięki czemu użytkownikowi oferowane są jedynie te poprawki, jakie mogą zostać zaimplementowane na jego komputerze.

Niewątpliwą zaletą Ultimate Windows Tweaker 2.0 jest fakt, iż programu tego nie trzeba instalować na dysku twardym. Po uruchomieniu aplikacji od razu można skorzystać z ponad 150 nowych ustawień i ulepszeń. W nowej wersji Ultimate Windows Tweaker wprowadzono również wiele zmian w stosunku do poprzedniczki. Wśród najważniejszych warto wymienić poprawioną obsługę 4 GB pamięci RAM w 32-bitowych wersjach systemu Windows, możliwość wyłączenia usługi Windows Security Center, udoskonalone zarządzanie interfejsem graficznym Aero oraz wiele więcej. Pełna lista zmian została opublikowana na oficjalnej stronie The Windows Club.

Ultimate Windows Tweaker 2.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe.

© dobreprogramy