UltraEdit 25.20.0.72

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

UltraEdit to zaawansowany i oferujący dużą liczbę przydatnych funkcji edytor stworzony głównie z myślą o programistach. Program jest jednym z najlepszych edytorów tekstu i heksadecymalnych dla programistów na świecie. Użytkownicy systemu Windows znają go od 1994 roku.

UltraEdit oferuje szereg ciekawych i niespotykanych w innych programach narzędzi, które ułatwią prostą edycję tekstu, programowanie z kolorowaniem składni w wielu językach i edycję plików binarnych w formacie heksadecymalnym. Wspierane przez UltraEdit języki programowania to między innymi C, C#, Javascript, HTML, XML, PHP, Perl Fortran, Python i JavaScript. Pliki z kodem źródłowym są oczywiście dzielone na projekty, wśród których znaleźć się mogą zarówno pliki przechowywane na dysku lokalnym jak i na serwerze (S)FTP. UltraEdit byłby niczym bez zaawansowanych funkcji wyszukiwania i zastępowania wyrażeń w tekście oraz klienta FTP/FTPS. Program obsługuje duże pliki (nawet powyżej 4 GB), posiada w pełni konfiguralne mapowanie klawiatury, kolorowanie i podświetlanie składni, moduł sprawdzania pisowni, a także przydatny pasek wyszukiwarek (Google, Yahoo, Wikipedia, PHP.net, cplusplus.com).

Najbardziej cenioną cechą programu UltraEdit jest możliwość wyszukiwania i zastępowania ciągów znaków w otwartym pliku lub w plikach w podanej lokacji. Funkcji Znajdź/Zastąp w UltraEdit można używać z trybie kolumnowym, posiłkując się wyrażeniami regularnymi (Perl, UNIX i inne), w trybie listowania linii zawierających wyniki wyszukiwania i wiele więcej. Tryb kolumnowy, z którego również znany jest edytor, umożliwia to łatwe wykonywanie nietypowych operacji na tekście (przydatnych głównie w edytorze heksadecymalnym), jak sumowanie kolumny, operacje na tekście zawierającym delimitery, szybkie zaznaczanie bloków tekstu, możliwość umieszczania markerów i tak dalej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

konfigurowalny
powolny, opisana wada
ocena użytkownika

Czcionka times new roman środkowoeuropejska. W status bar: DOS a w następnym okienku 1250 ANSI.
Wpisuję jakiś tekst dużymi literami zawierający polską literę Ł (inne nie sprawdzałem).
Klikam Search-Find (odznaczone Match case) i wpisuję tekst jaki wpisałem małymi literami.
Efekt = nie znaleziono.
Dobrze, że można przetestować przed zakupem.

21.12.2016 12:53 | Recenzja do wersji 23.20.0.43

Komentarze

0 nowych
  #6 03.04.2015 11:50

@aeroflyluby: to na nawet notatnik Windows (Jednak ciężko szukać tam znaków Entera).

@Szanowny Panie saviano poleca pan na początek wersje portable EmEditora?

  #5 08.02.2014 13:33

NAPRAWDĘ unikalną funkcją jest zastępowanie ciągu znaków w wielu plikach?
WOW...

saviano   7 #4 06.12.2013 07:24

Mi jakoś EmEditor bardziej przypadł do gustu. Poza tym jest też, nieco okrojona, wersja darmowa...

  #3 10.05.2011 11:31

Może tak byście przestali wklejać w kółko te same komentarze.......

  #2 01.09.2010 15:48

Korzystam z tego programu już 12 lat... dla mnie wersja 10.10b była najbardziej funkcjonalna i zostałem przy niej...
Korzystam z macr, kolorowania składni i wbudowanego FTP-ka, dodatkowo zrobiłem sobie wersje portable...

Od 8 lat nie zauważyłem znaczących zmian... nigdy mi się nie zwiesił i szybko działa jako domyślny edytor tekstu w systemie, polecam ale niekoniecznie najnowszą wersję, której nie używałem...

J3rzU   6 #1 03.03.2010 08:23

nawet niezły, chociaż dla mnie królem jest Bluefish :)