UltraISO UltraISO 9.7.5.3716

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

UltraISO to oferujące olbrzymie możliwości, a jednocześnie bardzo proste narzędzie przeznaczone do zarządzania obrazami dysków w najpopularniejszych formatach (ISO, BIN, IMG, CIF, NRG, MDS, CCD, BWI, ISZ, DMG, DAA, UIF, HFS oraz wielu innych).

Na co pozwala UltraISO?

  • kopiowanie zawartości płyt CD/DVD i zapisywanie jej na dysku twardym w postaci obrazu dysku
  • budowanie obrazów ISO na bazie dowolnych plików i folderów zapisanych na dysku twardym
  • efektywne zarządzanie obrazami dysków
  • edytowanie zawartości oraz konwertowanie obrazów dysków w najpopularniejszych formatach
  • tworzenie bootowalnych nośników CD/DVD
  • tworzenie i edytowanie zawartości obrazów płyt Audio CD
  • kompresowanie obrazów i ich nagrywanie na nośniki lub umieszczanie w wirtualnych napędach

Program oferuje funkcje, które umożliwiają wykonywanie zarówno podstawowych operacji z plikami obrazów, tj. tworzenie obrazów z zawartości płyt CD/DVD lub pojedynczych plików i folderów oraz wypakowywanie/edycja zawartości, ale również wypalanie ich na płyty, montowanie w wirtualnych napędach, konwertowanie pomiędzy najpopularniejszymi formatami, budowanie bootowalnych dysków i generowanie sum kontrolnych MD5. Ponadto UltraISO wyposażony został w funkcje kompresji obrazów dysków, ich podziału na segmenty oraz szyfrowania (zabezpieczania hasłem) przy użyciu algorytmu AES.

UltraISO posiada wsparcie dla skórek i schematów dźwiękowych, umożliwiając proste dostosowywanie interfejsu do upodobań użytkownika. Olbrzymią zaletą narzędzia jest znikome jak na dzisiejsze czasy zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Narzędzie integruje się z powłoką systemu Windows, usprawniając tym samym obsługę obrazów dysków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygodny i przejrzysty interfejs
ograniczenia wersji testowej
ocena użytkownika
30.04.2016 09:17 • Recenzja do wersji 9.6.5.3237

Program do zarządzania obrazami ISO z prostym interfejsem który przypomina ten znany z Windowsa. Wszystko podzielone na wygodne przejrzyste okna, przyciski jednak trochę za małe. Poza tym sprawdza się świetnie, zarządzanie i edycja obrazów jest prosta i intuicyjna. W nowej wersji mogliby się pokusić o interfejs ze wstążką ale i bez tego jest łatwo i szybko. Jedyny minus to rozmiar obrazu w wersji testowej - 300mb to zdecydowanie zbyt mało.

Bardzo łatwy w obsłudze, bez problemu bootuje windows10 na pendrive.
Jak na razie brak.
ocena użytkownika
11.08.2015 15:34 • Recenzja do wersji 9.6.5.3237

Polecam program do bootowalnego windowsa jak i nagrywania na płytę DVD.
Pozdrawiam.