r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Umowa Google i Mozilli: wyszukiwarka Google zostaje w Firefoksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google i Mozilla Foundation ogłosili podpisanie ważnej, obustronnie korzystnej finansowo umowy. Jest to przedłużenie ich dotychczasowej umowy dotyczącej wyszukiwarki w Firefoksie.

Na mocy umowy przez przynajmniej 3 kolejne lata wyszukiwarka Google będzie domyślna w przeglądarce Mozilli. Z punktu widzenia użytkownika nic się nie powinno zmienić — nadal hasła wpisane w pasku adresu będą domyślnie wyszukiwane przez Google, na stronie startowej będzie logo przeglądarki i tak dalej. Szczegóły umowy objęte są klauzulą poufności.

Przedłużenie umowy z Googlem skłoniło Gary'ego Kovacsa, CEO Mozilli, do zamieszczenia na blogu krotkiego podsumowania tego roku w Fundacji. Według Kovacsa 2011 był rokiem inwestycji. Bardzo ważnym krokiem było wprowadzenie funkcji Do Not Track, która pozwoliła Firefoksowi zająć wysoką pozycję w rankingu ochrony prywatności. Nie bez znaczenia jest również rozwój mobilnego Firefoksa. Kovacs ma nadzieję w przyszłym roku zobaczyć, jak wymienione inwestycje się zwracają, a światowa społeczność skupiona wokół Firefoksa rośnie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.