UnRarX UnRarX 2.2

Strona główna Mac Akcesoria Kompresowanie plików
Pobierz program

UnRarX to darmowy program przypominający znanego już WinRARa, który pozwala rozpakowywać pliki typu RAR na komputerze Mac.

Jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy przeciągnąć pliki na okno programu i będą one automatycznie rozpakowane. W przypadku, gdy dane są uszkodzone możliwa jest naprawa archiwum, jeżeli zawiera ono plik par2. Należy go przeciągnąć na okno programu w celu rozpoczęcia naprawy.

Proces rozpakowywania jest szczegółowo prezentowany na ekranie. Wszystkie główne opcje znajdują się w prawym, górnym rogu, co bardzo ułatwia poruszanie się po programie. Znajdują się tam funkcje pozwalające użytkownikowi na przeszukanie pliku, włączenie wypakowywania i sprawdzenie czy to, co wypakowujemy nie jest uszkodzone. Jeśli plik jest zabezpieczony hasłem wystarczy jedynie wcisnąć przycisk "password", co pozwala na wpisanie hasła potrzebnego do wypakowania pliku. Ważny jest jednak fakt, że UnRarX jedynie wypakowuje pliki RAR, ale sam nie stworzy nowego archiwum.

Nieskomplikowana budowa programu może spodobać się szczególnie niezaawansowanym użytkownikom komputerów, którzy potrzebują prostego programu do wypakowywania. Jedynym minusem jest brak spolszczonego interfejsu. Dostępne obecnie są jedynie angielska i francuska wersja językówa, ale przy jedynie kilku opcjach do użycia, brak polskiej wersji nie powinien stanowić problemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!