reklama

Unia komunikatorowa Microsoft i Yahoo trwa

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firmy Microsoft i Yahoo oficjalnie poinformowały o zintegrowaniu swoich sieci komunikacyjnych. Od środy użytkownicy Windows Live Messenger oraz Yahoo Messenger mogą dodawać do swojej listy kontaktów innych użytkowników z dowolnej spośród tych dwóch usług i wysyłać do nich wiadomości. Dzięki takiej unii komunikatorowej Microsoft i Yahoo tworzą największą na świecie sieć IM z ponad 350 milionami użytkowników. Aby móc korzystać z nowości, trzeba posiadać najnowsze wersje Windows Live Messenger albo Yahoo Messenger. Oba programy są bezpłatne.

Pierwsza wzmianka o planach połączenia pojawiła się jeszcze pod koniec 2005 roku, kiedy to pisaliśmy o wstępnym porozumieniu zawartym pomiędzy Microsoft i Yahoo. Później w okolicach lipca 2006 użytkownicy mogli uczestniczyć w programie beta, a dziś funkcjonalność dostępna jest oficjalnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić