Unia komunikatorowa Microsoft i Yahoo trwa

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firmy Microsoft i Yahoo oficjalnie poinformowały o zintegrowaniu swoich sieci komunikacyjnych. Od środy użytkownicy Windows Live Messenger oraz Yahoo Messenger mogą dodawać do swojej listy kontaktów innych użytkowników z dowolnej spośród tych dwóch usług i wysyłać do nich wiadomości. Dzięki takiej unii komunikatorowej Microsoft i Yahoo tworzą największą na świecie sieć IM z ponad 350 milionami użytkowników. Aby móc korzystać z nowości, trzeba posiadać najnowsze wersje Windows Live Messenger albo Yahoo Messenger. Oba programy są bezpłatne.

Pierwsza wzmianka o planach połączenia pojawiła się jeszcze pod koniec 2005 roku, kiedy to pisaliśmy o wstępnym porozumieniu zawartym pomiędzy Microsoft i Yahoo. Później w okolicach lipca 2006 użytkownicy mogli uczestniczyć w programie beta, a dziś funkcjonalność dostępna jest oficjalnie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję