r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Unia promuje Open Source...

Strona główna Aktualności

O autorze

Komisja Europejska opracowała dla członków rządów krajów Unii Europejskiej wytyczne dotyczące migracji systemów komputerowych na platformy o otwartym kodzie źródłowym.

Komisja przygotowała dokumenty dotyczące wymiany danych w administracji państw UE (akt IDA - Interchange of Data between Administrators). Część IDA stanowią wytyczne dla państw migrujących z systemu Windows na systemy o otwartym kodzie źródłowym (Open Source Migration Guidelines). Wytyczne dotyczą zarówno serwerów, jak i zwykłych komputerów biurkowych i przygotowano je na podstawie doświadczeń 9 państw europejskich, które wykorzystują już Linuksa.

Komisja Europejska nie ukrywa, że otwarte systemy są atrakcyjną alternatywą dla Windowsa, jednak kładzie nacisk na możliwość wymiany plików z oprogramowaniem działającym na platformie Microsoftu. Wśród najważniejszych elementów migracji, wskazówki wyliczają ustalenie przejrzystych celów wprowadzanych zmian, zapewnienie wsparcia technicznego i nacisk na poprawę jakości działania. Autorzy dokumentu radzą też, by transformacji nie rozpoczynać od obszarów kluczowych dla działalności administracji.

Również w Polsce niektóre jednostki budżetowe są w trakcie migracji do rozwiązań Open Source, czas pokaże jakie będą efekty i czy pionierzy utorują drogę następnym...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.