Unity Unity 2021.1.2

Strona główna Mac Programowanie Tworzenie gier
Pobierz program

Unity to elastyczne i rozbudowane środowisko do tworzenia gier. Można w nim tworzyć gry różnego typu, 2D i 3D, działające na wielu platformach, interaktywne treści multimedialne, prezentacje, symulacje bądź instalacje.

Unity to środowisko kompletne, w którym można przejść przez wszystkie etapy budowania gry. Program dostarcza narzędzia o bardzo dużych możliwościach, które można dostosować do własnych potrzeb i rozszerzać. W kreatorze znajdziemy intuicyjne narzędzia do projektowania interfejsu gry, zaawansowane mechanizmy animacji i cieniowania modeli w oparciu o symulacje fizyczne, możliwość pisania skryptów w JavaScripcie i C#, a także rozbudowane profilowanie zużycia pamięci.

By oszczędzić czas twórcom gier, Unity pozwala korzystać ze sklepu z zasobami bezpośrednio z programu. Znajdziemy tam różnego typu modele dla gier 2D i 3D, a także rozszerzenia edytora, wtyczki, gotowe środowiska i wiele innych. Platforma Unity, na której należy założyć konto, by korzystać z programu, pozwala także przygotować gry do wyświetlania reklam i daje studiom dostęp do narzędzi analitycznych.

Zostało zaprojektowane tak, by mogły z niego korzystać duże studia, a niezależni deweloperzy i entuzjaści. Z Unity można przygotować gry dla Windowsa, OS-a X, Linuksa, iOS-a, Androida, Windowsa Mobile, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xboksa 360, Xboksa One, Wii U, przeglądarek i smart TV. Unity pozwala także przygotować grę do dystrybucji w wielu sklepach, w tym Microsoft Store, PSN czy Steam. Co ważne, pracując na Macu można stworzyć grę dla Windowsa, konsoli czy Androida.

Darmowa wersja Unity ma ograniczone możliwości w porównaniu do tej dostępnej w abonamencie. Nie można w niej na przykład stworzyć własnego ekranu powitalnego dla gry, brakuje raportowania wydajności gry, nie ma dostępu do wersji beta i nie można obejrzeć jej kodu źródłowego. Unity można także kupić w bardziej rozbudowanej wersji, skorzystać ze specjalnej oferty dla większego studia czy wersji edukacyjnej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!