Unlocker

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Uwaga! Google zablokował możliwość pobrania tego programu. Zachęcamy do pobrania alternatywnego programu IObit Unlocker:
Pobierz program IObit Unlocker
Pobierz program

Bezpłatne narzędzie, które pozwala na wykonywanie operacji (przenoszenie, zamykanie) na plikach lub folderach zablokowanych przez jakieś procesy lub aplikacje.

Unlocker integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Aby odblokować plik lub folder wystarczy go wskazać, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję Unlocker. Po jej wybraniu uzyskujemy podgląd przyczyny problemu tj. procesów i aplikacji blokujących element oraz możliwość ich zamknięcia, co pozwala na wykonywanie już dowolnych operacji na pliku lub folderze. Co ważne, do odblokowania elementów nie jest wymagany restart systemu - program przeprowadza całą operację "w locie".

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje instalację w przeglądarce dodatkowego paska narzędziowego oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki i strony startowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Usuwa wszystko, co zablokowane. Mały, poręczny.
Niechciany syf dodawany do instalatora.
ocena użytkownika
06.04.2015 20:06 • Recenzja do wersji 1.9.2

Ostatnia wersja dodaje Delta toolbar, jeden z największych syfów w necie. Jak się na niego nie zgodzisz, to nie zainstalujesz Unlockera. Trzeba instalować poprzednią wersję, w której masz jeszcze możliwość odznaczenia niechcianych dodatków:
http://filehippo.com/pl/download_unlocker/7917/

Unlocker 1.9.0
Szkoda, że tak pożyteczne narzędzie jest obłożone niechcianym oprogramowaniem. Myślę, że to będzie gwoźdź do trumny tego programu.

mały rozmiar, nie wymagający, darmowy, możliwość uwalniania plików..
brak
20.04.2011 23:00 • Recenzja do wersji 1.9.1

Często przenosimy pliki/foldery do innych folderów. Czasem jednak wiemy, że gdy wystąpi błąd "Nie można przenieść pliku, gdyż ten jest używany przez inny proces", to ten plik jest otwarty w Word lub Notatniku. Ale co gdy nie wiemy? Czy potrzebny jest restart komputera? Oczywiście, że NIE. Unlocker przybywa z pomocą.

Unlocker "ładuje się" do menu kontekstowego. Jeżeli mamy problem, gdyż plik/folder nie chce się przenieść, a my nie wiemy jaki proces go blokuje, to po instalacji Unlockera klikamy prawym przyciskiem myszy klikamy na plik/folder, z "podręcznego" menu kontekstowego wybieramy "Unlocker". Musimy poczekać - lub nie, w zależności ile procesów jest na naszym komputerze, ile procesów "siedzi" na zablokowanym pliku, no i od prędkości komputera. Zazwyczaj trwa ta to nie więcej niż - 5 sekund. Na naszych oczach ukazuje się okno z zajmującymi procesami. Klikamy na "Uwolnij", lub "Uwolnij wszystkie". Ale jeżeli Unlocker nie znajdzie "uchwytu", może pomóc z plikiem. Właśnie to w nim lubię.

Unlocker nie jest kombajnem, jest prosty, mały, bezpłatny. Ma nie za wiele funkcji. O to chodzi. Miejmy nadzieje, że twórcy nie zrezygnują z "Mały program" i zrobią z Unlockera "Kombajna" ;).