Urodzinowa wyprzedaż na GOGu to słodka podróż w czasie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny skromny jubileusz do kolekcji, aby człowiek poczuł się jeszcze starszy — 6 lat temu grupka wielbicieli starych, dobrych gier uruchomiła serwis Good Old Games, szerzej rozpoznawalny obecnie jako GOG.com. Z czasem poza klasycznymi pozycjami, dostępnymi zawsze bez zabezpieczeń DRM, do oferty dołączono również nowe. Teraz najważniejsze tytuły z minionych lat dostępne są w ramach urodzinowej promocji.

Jeżeli się pośpieszycie, nawet 80 procent taniej będziecie mogli nabyć wiele produkcji, które pojawiły się w ofercie w pierwszym roku działalności GOG. Są wśród nich między innymi niezapomniane Beyond Good and Evil, Unreal w wersji Gold, Unreal Tournament 2004, The Settlers II: Gold Edition, pierwszy Far Cry, Jagged Alliance 2 czy przygodówki z serii Broken Sword. Wkrótce zacznie się odliczanie kolejnych 24 godzin akcji, z grami udostępnionymi w roku drugim — i tak przez łącznie 6 dni, oddających ostatnie 6 lat.

Przy okazji ruszył konkurs na wspominkowe nagranie wideo, w którym do zgarnięcia jest Wiedźmin 3: Dziki Gon. Należy wybrać jedną grę, którą pamiętać będziecie zawsze oraz przygotować krótki (taki nie dłuższy jak 7 minut) materiał jej poświęcony. Odpowiednio nazwany i opisany filmik należy potem wrzucić na YouTube lub Vimeo, a twórcom GOG.com dać o nim znać w komentarzach. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 września.

Warto pamiętać, że GOG to od jakiegoś już czasu nie tylko gry. Pod koniec sierpnia ofertę sklepu wzbogacono o pełnometrażowe filmy. One także oczywiście dostępne są bez DRM i chociaż na razie do wyboru dano nam w większości niezależne filmy dokumentalne, z czasem doczekać się mamy konkretniejszych tytułów. Propozycje dostępne są w kilku rozdzielczościach (1080p, 720p, 576p), można je również zacząć odtwarzać bezpośrednio w przeglądarce, bowiem całkiem sprawnie się strumieniują.

© dobreprogramy
s