r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ustawka - karcianka z klimatem 1.7.1

Strona główna iOS Gry Logiczne i karciane

Ustawka - karcianka z klimatem to rodzima produkcja osadzona w scenerii blokowisk przedstawiająca walki kiboli i innych chuliganów. Choć mechanizm rozgrywki nie wykracza zbyt mocno poza znane z gatunku standardy, to dzięki specyficznemu klimatowi oraz dużej dawce humoru Ustawka wyróżnia się na ich tle.

W zasady gry wprowadza nas obszerny i dobrze przygotowany poradnik. Możemy go pominąć, aby później w dowolnym momencie wrócić. Przygodę z Ustawką powinniśmy zacząć od złożenia własnej talii. Na początku ilość kart jest mocno ograniczona, a nowe odblokowujemy wraz z awansem na wyższe poziomy. Konstruowanie zbioru nie odbiega od znanych z innych tego typu gier rozwiązań. O tym, ile kart może się w nim znaleźć oraz innych, ważnych dla rozgrywki aspektach dowiemy się ze wspomnianego już poradnika.

Ciekawie prezentuje się również system walki. Otrzymujemy w nim dwie strefy, po dwa poziomy każda. W przypisanych sobie obszarach gracze umieszczają karty. Naszym celem jest pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia, tutaj określonych jako morale. W tym celu musimy zwalczać jego jednostki, bądź też przenosić nasze do jego strefy. Za każdą jednostkę w pierwszym rzędzie traci on jeden punkt, w drugim zaś dwa punkty. Po zejściu do zera - wygrywamy.

Ustawka bardzo ciekawie łączy znane rozwiązania z klimatem ulicznych walk. Pełno w niej humoru i specyficznych rozwiązań. Za zaletę należy uznać brak systemu mikropłatności do zakupu kart oraz to, że gra dostępna jest za darmo. Dzięki sporej ilości graczy bez problemu trafimy na rywala z porównywalnym do naszego poziomem umiejętności.

.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ustawka – karcianka z klimatem na weekend

20
20.06.2015  •  Rafał Szramowiat

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy rodzimą produkcję Ustawka – karcianka z klimatem. Tytuł osadzony został w scenerii blokowisk i przedstawia walki kiboli oraz innych chuliganów. Choć mechanizm rozgrywki nie wykracza zbyt mocno poza znane z gatunku standardy, to dzięki specyficznemu klimatowi oraz dużej dawce humoru Ustawka wyróżnia się na ich tle. Gra przeznaczona jest na urządzenia mobilne zarówno z systemem Android jak również iOS. W zasady gry wprowadza nas obszerny i dobrze przygotowany poradnik. Możemy go pominąć, aby później w dowolnym momencie wrócić.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.