reklama

Uwaga klienci mBanku – awaria może powodować utratę karty

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Ciężki wieczór mają dziś konsultanci i osoby obsługujące profile w mediach społecznościowych mBanku. Trwa bowiem poważna awaria, która uniemożliwia dokonywanie płatności kartą. Klienci sygnalizują nawet, że podczas prób wypłaty możliwa jest utrata karty.

Klienci mBanku w całej Polsce napotykają dziś poważne problemy z płatnościami kartą – niestety nie chodzi tylko o stosunkowo mało problematyczne odrzucenie transakcji, a jednak nawet ono może mieć w niektórych przypadkach trudne konsekwencje. W wyniku awarii systemu, karty rozpoznawane są jako zastrzeżone.

Możliwe jest także zatrzymanie karty, na przykład podczas próby wypłaty środków z bankomatu użytkownik nie ma możliwości jej odzyskania. Problemy występują także przy dokonywaniu transakcji – na wydruku z terminala widoczna jest informacja, że sprzedawca jest zobowiązany do zatrzymania karty, a nawet może ją przeciąć i wezwać Policję.

Problem dotyczy zarówno kart płatniczych, jak i kredytowych. Na razie nie opracowano jakiejkolwiek prawidłowości, dzięki której problemów można by uniknąć. Sam bank poinformował już na Facebooku, że problem został zażegnany. Innego zdania są jednak sfrustrowani klienci, którzy komentują wpis nie przebierając w słowach.

Ogromne znaczenie ma też według nich także fakt związany z komunikacją – informacje od mBanku są bowiem publikowane na oficjalnej stronie na Facebooku, którą trudno uznać za powszechny kanał komunikacji z klientami.

Chodzi zatem nie tylko o awarię systemu płatności i tego nieprzyjemne konsekwencje, ale także o brak odpowiedniej kampanii informacyjnej, która pozwoliłaby uniknąć utraty karty. Ponadto zawiodły także inne kanały – telefoniczny kontakt z obleganą infolinią jest utrudniony, a konsultanci nie zostali poinformowani o problemach.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama