Uwaga na fałszywe rachunki TP SA

Strona główna Aktualności

O autorze

Oglądajcie uważnie rachunki telefoniczne! Firma - krzak rozsyła na blankietach łudząco podobnych do rachunku TP SA ofertę przystąpienia do internetowej książki telefonicznej za - bagatela - 387,35 zł. Dopiero drobnym drukiem informuje o szczegółach oferty oraz o tym, że wpłata jest dobrowolna. - ostrzega Gazeta.pl.

Przesyłki rozsyła warszawska firma Publikacje Polskiej Telefonii. Namawia w nich na wpłatę określonej sumy w zamian za umieszczenie numeru i danych klienta w internetowej książce telefonicznej. Jeśli damy się nabrać i zapłacimy, będzie to równoznaczne z przystąpieniem do tej umowy. A wtedy pieniądze możemy uznać za stracone. Trzeba przyznać, że naciągacze są dość sprytni: skonstruowali swoją ofertę w taki sposób, by sprawiała wrażenie, że wpłata pieniędzy jest przymusowa - na rzekomym rachunku podany jest nawet termin płatności, do którego "obowiązkowo" należy dokonać wpłaty. Podtrzymaniu tego wrażenia służy również układ graficzny przesyłki, przypominający rachunek telefoniczny.

Więcej na ten temat w artykule Firma-krzak wysyła fałszywe "rachunki TP SA" opublikowanym na łamach portalu Gazeta.pl. Na stronie firmy PKT znaleźć można wzór fałszywego rachunku.

© dobreprogramy
s