Uważaj na „okazje”: odnowione, używane konsole Xbox One są droższe niż nowe

Strona główna Aktualności
image

O autorze

„Panie, nówka nieśmigana” – zawołanie handlarzy aut powinny sobie teraz przyswoić sklepy RTV, by zwiększyć w Polsce sprzedaż konsol Xbox One. W czym problem? W wielu sieciach pojawiły się w sprzedaży w nowych opakowaniach konsole nie nowe, lecz odnowione („refurbished”), sprzedawane jednak w cenach takich samych, a nawet wyższych, niż sprzęt prosto z fabryki.

Pochodzący bezpośrednio z Microsoftu sprzęt jest oczywiście odpowiednio oznakowany – na pudełku można zauważyć u górnej krawędzi linię napisów informującą w wielu językach (w tym polskim), że mamy do czynienia z produktem odnowionym, a małym drukiem znalazł się dopisek o możliwości występowania „drobnych kosmetycznych niedoskonałości”.

Jak informuje AntyRadio, same sklepy jednak już o tym nigdzie nie piszą, raczej starając się zwrócić uwagę nabywców normalną 24-miesięczną gwarancją, i ciekawymi zestawami gier. Nic w tym dziwnego – kto by chciał kupić sprzęt używany, najpewniej poleasingowy, skoro w tej samej cenie, albo i taniej może dostać konsolę nową?

Obecnie w Sieci można znaleźć nowe konsole Microsoftu w cenie już od 1200 zł (i to często w wersjach z dyskiem 1 TB czy takimi grami jak Quantum Break), tymczasem takie „odnowione” konsole w sklepach kosztują 1499 zł (model 500 GB, z padem i kartami Xbox Live Gold) lub 1899 zł (wersja jw. ale z dołożoną kamerką 3D Kinect).

W zestawach bez Kinecta znalazły się też gry – np. FIFA 16 i Minecraft, Call of Duty i Minecraft czy Far Cry 4, Watch Dogs i Minecraft, zestaw z Kinectem zawiera zaś Kinect Sports Rivals, Dance Central Spotlight i Zoo Tycoon – ale wciąż trudno sądzić, by uzasadniały one taką cenę. Można sądzić, że ktoś pozyskał sporą partię takich odnowionych konsol za niższą cenę i postarał się je wprowadzić do sprzedaży w idealnym momencie, tuż przed Dniem Dziecka.

Jeśli więc macie w planach kupić teraz Xboksa One, to radzimy uważnie przypatrywać się pudełku. 1500 zł za używaną konsolę to zdecydowanie za dużo. Microsoft w swoim amerykańskim sklepie sprzedawał je (i to z zestawem słuchawkowym) za 249 dolarów.

© dobreprogramy