Użytkownicy Google wyszukują więcej

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie jest tajemnicą, że Google od dłuższego czasu może poszczycić się największym udziałem w rynku wyszukiwarek internetowych. Jednak z ostatnich badań firmy comScore wynika, że ten internetowy gigant posiada jeszcze jedną wyraźną przewagę nad konkurencją: jego użytkownicy średnio wyszukują większej ilości słów i są bardziej wierni swojej wyszukiwarce.

Jak wynika z analiz przygotowanych przez comScore osoby korzystające z wyszukiwarki Google wpisują średnio 54,5 zapytań w ciągu miesiąca. Dla porównania, połączone siły firm Yahoo! i Microsoft mogą się pochwalić wynikiem jedynie na poziomie 26,9 zapytań. Co więcej, użytkownicy wyszukiwarki Google są również zdecydowanie bardziej lojalni, bowiem aż 70% swoich zapytań wpisują oni w silniku tej właśnie firmy (dwie konkurencyjne spółki liczone razem osiągnęły wynik na poziomie 33 procent).

Głównym zadaniem firm Yahoo! i Microsoft powinno być ulepszenie procesu wyszukiwania tak, by osoby korzystające z tej wyszukiwarki od czasu do czasu pozostały jej wierne. Na początek jest to znacznie prostsze niż przyciągnięcie nowych użytkowników - twierdzi Elia Goodman z firmy comScore.

Zdaniem analityczki, gdyby osoby korzystające z wyszukiwarki Bing w miarę regularnie, pozostały jej wierne, to udział w rynku połączonych sił Microsoftu i Yahoo! mógłby sięgnąć około 40 procent. Przypomnijmy, że obecnie wartość ta (liczona dla rynku amerykańskiego) wynosi jedynie 28% (dla porównania Google może pochwalić się wynikiem na poziomie 65%).

© dobreprogramy

Komentarze