r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Użytkownicy Linuksa mogą się cieszyć wczesnym dostępem do Wasteland 2

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Wasteland jest jednym z tych tytułów, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Prekursor wszystkich postapokaliptycznych gier RPG doczekał się swojej drugiej części, póki co wydanej jako gra z wczesnym dostępem na Steamie. Od dzisiaj także użytkownicy Linuksa mogą wyruszyć w poszukiwaniu przygód na niebezpiecznym pustkowiu.

Fundusze na stworzenie gry zostały zebrane za pomocą Kickstartera już dwa lata temu. Od tego czasu kontynuacja Wastelanda była jedną z najbardziej oczekiwanych gier. W końcu gracze doczekali się wersji alfa w grudniu zeszłego roku.

r   e   k   l   a   m   a

Fabuła kolejnej odsłony ma miejsce piętnaście lat po wydarzeniach z pierwszej części. Gracz znowu będzie mógł wcielić się w członka Desert Rangersów. Rozgrywka w dużej mierze jest oparta na podjętych przez nas wyborach i ich późniejszych konsekwencjach. Nie bez znaczenia jest także rozwój postaci, który wpływa na możliwości wykonania poszczególnych misji. Wasteland 2, poza personalizacją naszego bohatera, pozwala także na konfigurację broni, a nawet interfejsu gracza.

Tytuł jest bardzo klasyczny i widać, że twórcy nie mają zamiaru go nadmiernie unowocześniać, tylko idą w obranym dawno temu kierunku. Po raz kolejny więc walki są toczone w systemie turowym, świat widzimy z lotu ptaka, a do tego środowisko jest bezlitosne dla naszych błędów. Wysłuchano jednak niektórych sugestii graczy, dzięki czemu w dialogach nasza postać używa całych zdań, zamiast tylko słów kluczowych, na które dostaje konkretne odpowiedzi.

Zainteresowani grą mogą zakupić możliwość wczesnego dostępu tutaj.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.