r   e   k   l   a   m   a
reklama

Użytkownicy Twitch przeszli Pokemona. Twórcy platformy myślą o otworzeniu się na gry

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Udany eksperyment, którym okazała się inicjatywa TwitchPlaysPokemon, dała wielu do myślenia. W 16 dni, 7 godzin, 45 minut oraz 30 sekund w sumie przeszło 1 milionowi użytkowników udało się ukończyć zmodyfikowaną wersję gry Pokemon Red. Wyczyn niezwykły, bowiem poczynaniami bohatera sterowano za pomocą komend wpisywanych w oknie czatu, w którym równocześnie udzielało się nawet 121 tysięcy osób. Wklepano przeszło 122 miliony rozkazów, przyciągając do akcji 9 milionową publiczność. Łącznie fani spędzili na kibicowaniu innym więcej niż miliard minut, generując 36 milionów odsłon. Szaleństwo jest kontynuowane, tym razem z kolorowym Pokemonem Crystal.

Podobnych akcji na Twitch.tv zaczęło pojawiać się całkiem dużo, a właściciele serwisu przyznają, że patrzą teraz na jego przyszłość nieco inaczej, myśląc wstępnie nawet o przeobrażeniu go kiedyś w platformę dla gier. Infrastrukturę sieciową mają wydajną, co udało się przetestować bardzo dokładnie właśnie z Pokemaniakami, a całe wydarzenie przyciągnęło i zaangażowało publiczność większą, niż przeciętny strumień z rozgrywki, których tutaj codziennie wiele. Będą zachęcać do podobnych eksperymentów i chcą w jeszcze większym stopniu popierać takie akcje społecznościowe. Twóców gier proszą zaś o zastanowienie się nad tematem możliwości współpracy z Twitchem pod kątem możliwości, z których być może do tej pory nie zdawali sobie po prostu sprawy...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii