Użytkownicy Windows 8.1 bez Update 1 ułaskawieni, w tym miesiącu jeszcze dostaną łatki

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownicy Windows 8.1 wiedzą, że aktualizacja Update 1 dla ich systemu nie jest czymś, co można sobie od tak zignorować. Jest ona obowiązkowa – osoby, które zdecydują się z Update 1 zrezygnować (np. ze względu na problemy z kompatybilnością z ich sprzętem), już żadnych więcej poprawek od Microsoftu nie dostaną. Termin takiej obowiązkowej instalacji Update 1 upływał dzisiaj. Microsoft w ostatniej chwili ulitował się jednak nad swoimi użytkownikami.

Brandon LeBlanc na łamach bloga Windows Experience oficjalnie przyznał, że choć większość użytkowników 8.1 otrzymała Update 1, to jednak wiele osób wyłączyło automatyczne aktualizacje. Redmond dba jednak nawet o takich opornych użytkowników – to by mieli najnowsze łatki bezpieczeństwa, jest dla firmy kwestią priorytetową. Z tego właśnie powodu otrzymają oni serię poprawek z majowych biuletynów bezpieczeństwa.

Oznacza to, że termin obowiązkowej instalacji Update 1 zostaje przesunięty o kolejny miesiąc, do 10 czerwca. Nie będzie jednak przesuwania tego terminu w nieskończoność – pan LeBlanc wierzy, że w ciągu najbliższego miesiąca wszyscy ci, którzy mają problemy z Update 1, poradzą sobie z nimi i system zaktualizują.

Pocieszający jest optymizm menedżera Microsoftu, ale niejeden użytkownik sprawy nie widzi wcale w tak różowych barwach. Wciąż na forach Microsoftu pojawiają się zgłoszenia osób, które aktualizacji Update 1 nie zdołały zainstalować, kończąc operację nieprzyjemnym błędem 0x800f081f. Jeden z takich użytkowników stwierdził nawet, że ma dość i zamiast kombinować, jak zainstalować Update 1, wraca do Windows 7 SP1 – a gdy wsparcie dla „siódemki” się zakończy, przechodzi na Linuksa.

Problemy z instalacją Update 1 nie wydają się odosobnione, Jeśli napotkaliście przy tym jakieś problemy, polecamy skorzystanie z naszego poradnika, przygotowanego przez Wojciecha Kowasza. Z perspektywy użytkowników zarówno indywidualnych jak i biznesowych uczynienie z Update 1 aktualizacji obowiązkowej wydaje się średnio udanym pomysłem – problemy o których było głośno w Sieci nie znikną same, umacniając jedynie wstrzemięźliwy stosunek do najnowszego systemu z Redmond.

Microsoft tymczasem pracuje już nad Update 2 dla Windows 8.1, które przyniesie m.in. to długo wyczekiwane menu Start. Nie wiadomo jeszcze, czy i ono będzie aktualizacją obowiązkową, by otrzymywać dalsze poprawki bezpieczeństwa.

© dobreprogramy

Komentarze