V Festiwal Nauki i Grafiki Komputerowej - Abstract 2005

Strona główna Aktualności

O autorze

20 czerwca rozpocznie się V Festiwal Nauki i Grafiki Komputerowej - Abstract 2005. Impreza ma na celu przybliżenie odwiedzającym najnowszych odkryć i trendów we współczesnej nauce. Drugą jednak, zasadniczą częścią Festiwalu, jest grafika komputerowa i jej zastosowania w różnych dziedzinach życia codziennego. Organizatorzy zamierzają zaprezentować zastosowanie grafiki komputerowej w fotografii, filmie czy też tworzeniu gier komputerowych.

Na imprezie nie zabraknie warsztatów i seminariów z zakresu grafiki 2d i 3d, fotografii cyfrowej oraz muzyki elektronicznej) odbędą się również przeglądy filmów animowanych. Abstract 2005 obfitować będzie także szereg sesji poświęconych Demoscenie.

Tygodniową imprezę zwieńczy party Demosceny, czyli w dużym uproszczeniu, amatorskie prezentacje możliwości komputerów oraz autorów w zakresie programowania oraz tworzenia grafiki i muzyki. Party rozpocznie się w sobotę rano, a potrwać ma do niedzielnego poranka.

Impreza odbędzie się w ruinach Teatru Miejskiego w Gliwicach. Rozpocznie się w poniedziałek 20 czerwca, a zakończy w niedzielę nad ranem (poza nieokreślonymi granicami czasowymi imprezy sobotnio - niedzielnej ;-) podwoje ruin otwarte będą codziennie od 10 do 22 godz.). Wszystkich zainteresowanych tym szczególnym wydarzeniem zachęcamy do odwiedzenia strony www.abstract.scene.pl, na stronie tej wszelkie informacje znajdą również zainteresowani zgłoszeniem swoich prac do Demosceny.

© dobreprogramy
s