VATowiec Komplet 4.11

Strona główna Windows Firma Pakiety do prowadzenia firmy
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darmowy pakiet księgowy w skład, którego wchodzą: VATowiec - popularny program finansowo-księgowy z obsługą magazynu i sprzedaży, Kadrowiec - program kadrowo-płacowy oraz Celin - program do obsługi celnej.

Podstawą pakietu jest wspomniany VATowiec, umożliwiający m.in. prowadzenie zarówno tzw. uproszczonej jak i pełnej rachunkowości, rejestrów VAT, ewidencji środków trwałych, rozliczanie kosztów eksploatacji pojazdów, produkcję z kompletacją, wystawianie faktur, obsługę wielu magazynów itp. Ważną cechą pakietu jest wielojęzyczność, wielowalutowość oraz możliwość księgowania do dowolnego okresu. Pakiet pozwala na obsługę wielu firm, umożliwia pracę w sieci, obsługuje urządzenia fiskalne firmy POSNET.

VATowiec może być uruchomiany pod systemami Linux poprzez Wine.

ZAWARTOŚĆ PAKIETU


VATowiec

Program finansowo-księgowy z obsługą magazynu i sprzedaży. Umożliwia prowadzenie zarówno tzw. uproszczonej jak i pełnej rachunkowości (wieloletni plan kont, bilans, obroty), rejestrów sprzedaży i zakupów VAT, ewidencji środków trwałych i wyposażenia, obsługę kasy i rachunków bankowych, rozliczanie kosztów eksploatacji pojazdów, produkcję z kompletacją i wiele innych. Program pozawala też na wystawianie faktur (także seryjne), obsługę wielu magazynów, prowadzenie katalogu towarów i usług itp. Dużą zaletą programu jest wielojęzyczność i wielowalutowość (bank, kasa, rozrachunki, FK) z możliwością wystawiania faktur w kilku językach. VATowiec posiada także szereg innych ciekawych funkcji takich jak np. księgowania do dowolnego okresu (brak zamknięć okresów w zamian występuje blokada okresu).


Kadrowiec

Bezpłatny program kadrowo-płacowy. Punktem zbiorczym wszystkich informacji w programie są listy płac, w których za pomocą składników płacowych (definiowanych jako wyrażenie matematyczne) pobiera się dane z praktycznie dowolnego modułu kadrowego i płacowego. Zestaw funkcji stosowanych w składnikach płacowych umożliwia pobranie danych jak również operacje na samych składnikach lub wynikach. Z listy płac za pomocą odpowiednio zdefiniowanych typów składników i opcji samych składników odbywa się zapisanie zbiorczych informacji do zestawień miesięcznych i rocznych oraz księgowanie do programu finansowo-księgowego. Wszystkie elementy oprogramowania są w pełni definiowalne, nawet eksport do programu Płatnik.


Celin

Bezpłatny program do obsługi celnej. Celin umożliwia przede wszystkim edycję dokumentów SAD, przy czym edycja ta jest możliwa w sposób opracowany w systemie Celina, a nie dokumentu papierowego SAD. Program nie zawiera zatem formularzy edycyjnych wzorowanych na wersjach papierowych ale formularze przystosowane do znacznie większego zakresu informacji w systemie Celina. Podobnie ma się wypełnianie dokumentów NCTS i Intrastat. Oprócz ewidencjonowania dokumentów umożliwia w pełni definiowany nadruk informacji zawartych w bazie na papier. Oprogramowanie zawiera kilkanaście szablonów dokumentów w formacie XML (dla systemów Celina, NCTS i Intrastat), które można modyfikować lub tworzyć nowe. Wszystkie deklaracje celne bazują na taryfie celnej, którą program automatycznie aktualizuje w ramach systemu ISZTAR.


NAJWAŻNIEJSZE ZALETY PAKIETU


VATowiec

 • wielojęzyczna obsługa (polski, angielski, francuski, holenderski, hiszpański, ..)

 • praca wielostanowiskowa

 • szybkie wprowadzanie danych, automatyczne dekrety i sumy

 • szybkie filtry w ewidencjach

 • automatyczna archiwizacja i odzyskiwanie danych

 • zintegrowane środowisko danych

 • format FoxPro 2.0 (dbf/cdx)

 • wspólne dane dla wersji DOS i Win32

 • zapis błędów i zdarzeń do logu historia.txt

 • pełna kontrola indeksów i ich automatyczne odtwarzanie po wystąpieniu błędu

 • programy nie zawierają reklam

 • istnieje możliwość uruchamiania z pendrive

 • współpraca z urządzeniami fiskalnymi firmy POSNETWspólne dla wszystkich programów pakietu

 • Raporty definiowane - możliwość przygotowania praktycznie dowolnego raportu z bazy danych w formie wykazu lub zestawienia.

 • Alerty - wykonywanie zadań w wyznaczonym czasie, jak np. wysłanie raportu na e-mail

 • Nadruki - dowolnie definiowany nadruk, przykładowo etykiety adresowe

 • Szablony - to dokumenty ze wstawkami odwołującymi się do bazy danych, np. umowa o pracę

 • XML - bardzo elastyczny eksport / import w formacie XML

 • Zdarzenia - cichy monitoring systemu, komunikaty które nie zawsze trzeba pokazywać użytkowników lub też kontrola jednych za pomocą innych poprzez definiowanie komunikatów do wybranych użytkowników jak ktoś inny wykona czynność występującą w zdarzeniach.

 • Log zmian - podgląd zmian wprowadzonych podczas edycji

 • Uprawnienia do każdego okna: podgląd, edycja, warunkowe, ukrywanie kolumn i danych

 • Integracja z pakietami OpenOffice i MS Office

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #111 29.11.2017 14:03

jak w Vatowcu będzie wyglądała sytuacja z jpk?

Piotr.Kowaluk   3 #110 18.04.2017 17:01

@Tomek_Za (niezalogowany):
Lektura: http://vatowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=1189
czyli już ponad 15 lat. Nie widzę przeszkód, żeby oprogramowanie działało następne 15 lat.

  #109 13.10.2016 10:14

@darek719: Tylko czy program będzie rozwijany i nie stanie się nagle niedostępny, skoro oparty jest na przestarzałym FoxPro, którego wsparcie zakończyło się około 2007 roku? Czy planowana jest migracja na inną technologię? Jak dla mnie spore ryzyko, że po wymianie windowsa kiedyś po prostu przestanie działać. W drugiej firmie korzystam z http://www.m-faktury.pl tam na szczęście nie ma takiego problemu no bo w końcu jest to program przez przeglądarkę, funkcjonalność ma podobną. Może tutaj też jakaś wersja przeglądarkowa będzie?

Rafel2703   6 #108 11.07.2016 07:36

Panie Piotrze, mam prośbę, czy będzie wielkim problemem wprowadzić do programu funkcję zarządzania czcionką. Mam ekran o rozdzielczości 1920x1080, przy niewielkich czcionkach męczy się oko i umysł. Mam też propozycję by kolory, były ciepłe - przypominające popularne karteczki, jednym z moich ulubionych jest (R 255 G 240 B 193)

darek719   42 #107 30.10.2015 21:37

dobry i darmowy pakiet księgowy

  #106 20.06.2015 16:54

Boże, dzięki żeś zesłał Pana Piotra Kowaluka i namówiłeś Go na tak tytaniczną, bez zysku pracę! Cała Polska powinna Pana Piotra podziwiać i mu składać hołdy, a państwo polskie przyznać Jemu najwyższe odznaczenie. W dobie dzisiejszej miernoty jest to super gwiazda na polskim rynku gospodarczym. Wspaniały altruista, bez możliwości przecenienia. Powodzenie życzę Panu Piotrowi i długich lat życia. Pozdrawiam, IG

  #105 18.06.2015 16:17

@Piotr56 (niezalogowany): chyba masz racje

pulstar   8 #104 12.12.2014 11:51

Program bardzo rozbudowany, prawie dla każdego ale niezbyt intuicyjny. Kłopoty z obsługą powodują małe zainteresowanie firm.

falcon32   3 #103 03.02.2014 09:06

@jagor27 (niezalogowany): Z programem ALA jest jeden podstawowy problem to NIE JEST program Insertu

  #102 25.01.2013 18:04

jak wprowadzić PK - prowadzę pełną księgowość - dziękuję za pomoc

  #101 03.01.2013 21:26

Do tej pory pracowałem na licencjonowanym programie ALA firmy INSERT. ALA to wspaniały program, bardzo prosty, z intuicyjną obsługą. Niestety, ma jedną wadę. Za aktualizowanie programu, która odbywa się przez internet, autorzy żądają sporych opłat miesięcznych. Dla jednoosobowej firmy to spore obciążenie. Dlatego od lutego 2011r przesiadłem się na VAT-owca. O ile ALA obejmowała tylko kpir, o tyle VAT-owiec jest pełnym programem posiadającym olbrzymie możliwości. Można nawet prowadzić księgowość uproszczoną dla przedsiębiorców osiągających przychód poniżej 150.000zł, czyli tych którzy jeszcze "nie weszli" na VAT. Ale można też prowadzić w tym programie pełną księgowość, czyli księgi rachunkowe. Można też z programem pracować w sieci na kilku komputerach (trzeba jedynie zachować warunki bezpłatnej licencji). Jestem naprawdę pozytywnie zszokowany! Oszczędzającym w prowadzeniu jednoosobowej firmy - zalecam i polecam!!

Piotr.Kowaluk   3 #100 10.02.2012 14:35

@Paabloo
menu Dokumenty->Rejestry VAT
http://www.vatowiec.pl/index.php?dzial=br_video

  #99 08.02.2012 12:26

podpowiedzcie proszę jak wystawić fakturę VAT?

  #98 14.01.2012 19:44

Program bardzo dobry. Jedyny za darmo . Bez reklam. Uzytkuję 3lata.

  #97 17.11.2011 11:32

Program jest już prawie od ponad roku nieaktualizowany przez autora, wiec grubo się zastanówcie zanim zaczniecie go używać. Być może czas poświęcony na naukę jak go używać (a wiele potrzeba) okaże się stracony.

  #96 13.11.2011 10:14

To naprawde duze narzedzie, ktorego trzeba sie troche uczyc. Mnie to zajelo 3-4 tygodnie malo intensywnej pracy - kilka, kilkanascie faktur dziennie, kadry dla kilku pracownikow. Ten software istnieje na rynku juz dlugo i caly czas jest aktualizowany na biezaco.

Co do rzekomych infekcji oprogramowania - programy antywirusowe lubia zglaszac falszywe alarmy. Natomiast zglaszanie infekcji bez ich szczegolow (nazwa wirusa, sygnatura) podpada pod nieetyczne dzialania konkurencji.

  #95 06.09.2011 18:16

Korzystam z VATowca i jestem bardzo zadowlona. Prowadzę na nim zarówno KPiR jak i księgi rachunkowe - program ma naprawdę olbrzymie możliwości. Nawet w porównaniu do większości płatnych programów do FK bije je na głowę. I to naprawdę niewiarygodne, że jest za darmo ( za co wielkie dzięki Autorowi programu). Obsługa rzeczywiście nie jest łatwa, ale wszystkiego idzie się nauczyć jak się chce :) Moje początki z VATowcem też nie były łatwe, ale teraz jak już rozgryzłam co i jak to problemów nie ma. Polecam gorąco...

  #94 17.11.2010 09:16

Program przed, jak i po instalacji oraz uruchomieniu - przeskanowany przez ESET SMART SECURITY 4.2.64.12

Brak jakichkolwiek zagrożeń.

"W trakcie rozpakowywania danych w programie" - możliwe, że to dane są zainfekowane - dane, które aktualnie są wrzucane do programu. Natomiast sam program nie zawiera szkodliwych składników.

Można zawsze pobrać wersję testową NODa/SMARTa ze strony producenta - http://www.eset.pl i przeskanować.

Jeśli jest jakaś infekcja, proszę o informację, o jakie prosi przedmówca - sygnatura baz wirusów oraz nazwa infekcji.

Lepiej 2 razy sprawdzić, niż siać panikę

Piotr.Kowaluk   3 #93 13.11.2010 08:33

@b

Bardzo proszę o podanie nazwy tego trojana oraz wersji bazy sygnatur wirusów. Czy ten fałszywy alarm był zgłaszany do producenta NOD32 ?

  #92 10.11.2010 20:22

Od pewnego czasu programy pobieram tylko z portalu dobreprogramy.pl
Nigdy się tutaj nie zawiodłem gdyż nigdy nie spotkałam się z wirusem, aż do dzisiaj. Eset NOD32 wersja 3 (podobnie jak i 4) wyświetla trojana w trakcie rozpakowywania danych w programie. Może to jednostkowy przypadek, ale niestety wirusów może być więcej.