VATowiec z bazą kodów pocztowych na Święta

Strona główna Aktualności

O autorze

Twórcy bezpłatnych aplikacji nie mogą z oczywistych względów ogłosić świątecznej promocji cenowej na swoje produkty, mogą je jednak z tej okazji wzbogacić. Tak właśnie uczynił Piotr Kowaluk - autor bezpłatnego pakietu programów VATowiec Komplet, włączając do najnowszej wersji bazę kodów pocztowych.

VATowiec to pierwszy bezpłatny program księgowy opublikowany na łamach vortalu dobreprogramy. Pierwsza publiczna wersja VATowca dla systemów DOS pojawiła się 11 listopada 2000 roku. Program od tego czasu cały czas ewoluował i w dniu dzisiejszym stanowi mocną alternatywę dla innych, płatnych programów tego typu. Jest nieustannie rozwijany i dostosowywany do aktualnych przepisów, co w przypadku aplikacji tego typu jest niezwykle ważne i wcale nie oczywiste w przypadku bezpłatnych pozycji. Co jakiś czas pojawiają się także nowe funkcje zwiększające wartość użytkową programu. Do tej pory były to między innymi współpraca z pakietami Open Office i MS Office, a jeszcze wcześniej np. możliwość generowania kanałów RSS. Zwiększają się też możliwości wsparcia technicznego ponieważ powstało publiczne forum programu, działają też grupy dyskusyjne. Od dzisiaj program (a właściwie cały pakiet) został zaś wzbogacony o wspomnianą bazę kodów pocztowych.

VATowiec Komplet to darmowy pakiet księgowy w skład którego wchodzą: VATowiec - popularny program finansowo-księgowy z obsługą magazynu i sprzedaży, Kadrowiec - program kadrowo-płacowy oraz Celin - program do obsługi celnej. Podstawą pakietu jest wspomniany VATowiec, umożliwiający m.in. prowadzenie zarówno tzw. uproszczonej jak i pełnej rachunkowości, rejestrów VAT, ewidencji środków trwałych, rozliczanie kosztów eksploatacji pojazdów, produkcję z kompletacją, wystawianie faktur, obsługę wielu magazynów itp. Ważną cechą pakietu jest wielojęzyczność, wielowalutowość oraz możliwość księgowania do dowolnego okresu. Pakiet pozwala na obsługę wielu firm, umożliwia pracę w sieci, obsługuje urządzenia fiskalne firmy POSNET. Może być uruchomiany pod systemami Linux poprzez Wine.

Najnowszą wersję programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Pakiety dla firm

© dobreprogramy

Komentarze