r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VLC Media Player usunięty z App Store

Strona główna Aktualności

Firma Apple usunęła odtwarzacz wideo VLC Media Player z App Store.

Jak możemy przeczytać na blogu VideoLAN, odtwarzacz multimediów VLC Media Player został z niewiadomych powodów usunięty ze sklepu z aplikacjami dla iPhone'a, iPada i najnowszych wersji iPoda. Ten popularny wśród użytkowników player w październiku zeszłego roku przeszedł weryfikację Apple i trafił do App Store. Kilkadziesiąt godzin temu VLC został jednak ze sklepu Apple usunięty, a link do aplikacji przekierowuje użytkownika do odtwarzacza iTunes. Autorzy programu przypuszczają, że głównym powodem wyrzucenia aplikacji z App Store była kwestia licencji. VLC Media Player jest bowiem rozpowszechniany jako Wolne Oprogramowanie (Open Source) z publicznie dostępnym kodem źródłowym. Tymczasem zamknięta i poddana ścisłej kontroli platforma mobilna Apple nie toleruje aplikacji udostępnianych na wolnej licencji.

Twórcy VLC Media Player sądzą, że decyzja amerykańskiej korporacji jest ostateczna i nie należy się spodziewać, by Apple zmienił zdanie w tej sprawie. Usunięcie odtwarzacza VLC z App Store nie oznacza jednak, że fani smartfonów nie będą mogli korzystać z tego świetnego programu. Jeszcze w tym roku aplikacja zostanie bowiem udostępniona w wersji dla telefonów z systemem Google Android. Z aplikacji mogą korzystać także właściciele Nokii N900 z systemem Maemo.

r   e   k   l   a   m   a

Desktopową wersję odtwarzacza VLC Media Player można pobrać bezpośrednio z naszego vortalu. Aplikacja jest dostępna w wersji dla systemu Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.