VLC for Windows Phone VLC for Windows Phone 08.10.2015

Strona główna Windows Phone Multimedia
Pobierz program
lub zeskanuj:

VLC (skrót od VideoLAN Client) media player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.) dostępny dla platformy mobilnej Windows Phone.

Główne okno programu zostało podzielone na zakładki, które umożliwiają użytkownikowi dostęp do poszczególnych jego składników. Odtwarzacz jest w stanie automatycznie katalogować zapisane na urządzeniu pliki multimedialne, a także odtwarzać muzykę i filmy. Autorzy udostępnili również zakładkę, w której możliwe jest przeglądanie zawartości karty SD umieszczonej w smartfonie. Głównym siłą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych w pamięci, ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach.

Aplikacja pozwala na tworzenie list ulubionych materiałów na wzór playlisty stosowanych w innych odtwarzaczach. W ustawieniach możliwe jest skonfigurowanie integracji z serwisme muzycznym Last.fm. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przejrzysty interfejs , cotygodniowe aktualizacje minimum 2 .
beta ;(
ocena użytkownika
01.02.2015 21:00 • Recenzja do wersji 2014.1231.2201.2285

Sam pomysł na aplikację jest świetny jeżeli chodzi o platformę Windows Phone, nie powiem z wersji na wersję jest coraz lepsza, potrafi się zwiesić, ale nie można oczekiwać od beta, niewiadome czego, coraz lepiej radzi sobie z multimediami.
Musimy jeszcze poczekać aż aplikacja będzie pokroju Windows.