VMMap VMMap 3.26

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VMMAP to program do analizy wykorzystania pamięci wirtualnej i fizycznej w rozmaitych procesach systemu operacyjnego. To idealne narzędzie dla programistów, którzy pracują nad optymalizacją zużycia pamięci we własnej aplikacji.

Przejrzysty ekran narzędzia zawiera najważniejsze informacje, w tym numer procesu w systemie operacyjnym i stopień wykorzystania pamięci. Kluczowe wiadomości zawarte w VMMAP podzielono na rozmaite kategorie, takie jak: Image (plik wykonalny i ścieżka pliku), Shareable (pamięć dzielona z innymi procesami z danymi pochodzącymi z różnych bibliotek), Mapped File (ścieżka pliku znajdującego się na dysku twardym), Heap (pamięć zarządzana przez użytkownika), Managed Heap (pamięć zarządzana przez narzędzie do czyszczenia pamięci z niepotrzebnych danych), Stack (pamięć z informacjami o paramterach, zmiennych funkcji lokalnych i wywołania funkcji), Data (pamięć podręczna z danymi procesu), Page Table (fizyczna pamięć systemowa) i Unsuable (wolna pamięć, która nie może być wykorzystana przez system).

VMMAP charakteryzuje się przejrzystym interfejsem użytkownika, więc przeglądanie danych nie sprawia żadnych problemów. Jeśli jednak chcemy, możemy wyeksportować je na jeden z wielu sposobów oferowanych przez program.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!