VMware Converter

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma VMware przygotowała testową wersję ciekawego narzędzia służącego do tworzenia kopii działających systemów i przenoszenia ich do wirtualnych maszyn. VMware Converter 3.0 Beta dostępne będzie w dwóch wersjach, płatnej i darmowej.

Aplikacja pozwala na sklonowanie i przeniesienie systemu do wirtualnej maszyny bez przerywania jego działania. VMware Converter dostarcza także narzędzie do zarządzania posiadanymi obrazami, pozwalające na tworzenie obrazów bez konieczności posiadania fizycznego dostępu do komputerów.

Aktualnie obsługiwane są tylko systemy z rodziny Windows: NT4, 2000, XP i Server 2003 (dwa ostatnie także w wersji 64-bitowej), można także konwertować obrazy systemów z Microsoft Virtual PC, Microsoft Virtual Server, Symantec Backup Exec System Recovery i Norton Ghost9. Wynikowe obrazy mogą być uruchamiane w następujących aplikacjach: VMware Player, VMware Workstation, VMware GSX Server i VMware Server.

Testy beta aplikacji VMware Converter mają się wkrótce rozpocząć, aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się u producenta.

© dobreprogramy
s