VMware Server za darmo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj informowaliśmy o uwolnieniu programu Microsoft Virtual PC 2004, a dzisiaj mamy kolejną dobrą wiadomość dla zwolenników wirtualnych systemów. Firma VMware ogłosiła, że kolejny program z ich oferty dostępny jest za darmo.

Najpierw był VMware Player, który pozwalał tylko na otwieranie już stworzonych plików maszyn wirtualnych, na początku tego roku udostępniono bardziej zaawansowany VMware GSX. Teraz firma zrezygnowała z pobierania opłat za kolejny produkt - VMware Server.

VMware Server działa pod Linuksem i Windowsem i pozwala na uruchamianie większości dostępnych systemów operacyjnych, także niektórych 64-bitowych. Posiada eksperymentalną obsługę wirtualnego SMP, dzięki czemu użytkownicy mogą decydować, które procesory przydzielą do których uruchomionych systemów. Aplikacja oferuje także większą kontrolę nad tym, które komponenty sprzętowe i z jaką konfiguracją zostaną przydzielone do uruchamianego systemu.

Więcej informacji o darmowym VMware Server 1.0 znaleźć można na stronie producenta, stamtąd można także pobrać pliki instalacyjne dla Linuksa i Windows. W celu uzyskania klucza instalacyjnego konieczna jest bezpłatna rejestracja.

© dobreprogramy
s