VMware Tools na otwartej licencji

Strona główna Aktualności

O autorze

VMware Tools to zestaw narzędzi usprawniających pracę na wirtualnych maszynach działających pod kontrolą systemów wirtualizacji VWware. Teraz ich twórcy zdecydowali się opublikować ich źródła.

Otwarte narzędzia VMware Tools pozwalają między innymi na transfer plików pomiędzy systemem bazowym a wirtualizowanym i wspólny schowek ułatwiający kopiowanie krótkich tekstów, ale także dużo lepsze zarządzanie pamięcią i stosem sieciowym na wirtualnej maszynie. Dostępne są też uniwersalne mechanizmy do komunikacji pomiędzy wirtualnymi i bazowymi systemami. Z zainstalowanymi narzędziami, rozdzielczość systemu gościa jest automatycznie dopasowywana do wielkości ekranu klienta, możliwa jest automatyczna synchronizacja czasu pomiędzy systemami i wiele innych przydatnych narzędzi.

VMware Tools były dotychczas dostępne dla Windows i niektórych dystrybucji Linuksa, udostępnienie ich źródeł pozwoli na używanie ich na innych systemach, a ponadto da niezależnym programistom możliwość rozbudowy ich funkcjonalności.

Otwarte VMware Tools można pobrać ze strony projektu.

© dobreprogramy