reklama

VMware wstępuje do Linux Foundation

Strona główna Aktualności

O autorze

VMware, producent rozwiązań wirtualizacyjnych, poinformował o dołączeniu do Linux Foundation. Stało się tak niespełna miesiąc po zwolnieniu dyrektor zarządzającej, Diane Greene.

Udział korporacji ma pomóc w rozwijaniu i umocnieniu pozycji oprogramowania wirtualizacyjnego dostępnego dla Linuksa, w tym na rynku alternatywnych systemów Web 2.0 oraz SaaS (Software as a Service). Coraz więcej firm wykorzystuje bowiem Linuksa do wirtualizacji, również z udziałem rozwiązań spółki. Zdaniem zaś VMware, wstąpienie do fundacji daje otwarte forum, dzięki czemu koncern będzie mógł lepiej rozpoznać potrzeby klientów. W chwili obecnej wśród uczestników Fundacji znajdziemy takie światowe koncerny jak AMD, Intel, Red Hat, IBM, Google, czy Motorola. Pomimo, że korporacja wiele razy zaznaczała wsparcie dla systemów spod znaku Pingwinka, wydając Virtual Machine Interface (WMI) dla rozwiązań parawirtualizacji, jak również przygotowując implementację swych narzędzi jak Open Virtual Machine Tool, jego losy w dalszym ciągu pozostają niepewne przy opensourcowym Xenie i KVMie pod Linuksem oraz Hyper-V Microsoftu pod Windows.

Nie należy oczekiwać, że dołączenie do Fundacji przełoży się na otwarcie kodu produktów VMware, ani inne innowacje. Zamiast tego można spodziewać rozwinięcia możliwości wirtualizacji w dystrybucjach jak Red Hat, Fedora, czy Ubuntu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić