r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VNC Vinagre z poważną luką

Strona główna Aktualności

Oprogramowanie VNC Vinagre, klient pulpitu popularnego środowiska graficznego Gnome, zawiera lukę, która umożliwia wykorzystanie zmanipulowanego serwera VNC do wstrzyknięcia szkodliwego kodu do systemu użytkownika.

Problem leży w funkcji vinagre_utils_show_error() znajdującej się w src/vinagre-utils.c. Specjaliści z firmy Core Security informują, że atakujący może wstrzyknąć do pamięci komputera dowolny kod, a w niektórych przypadkach możliwe jest uruchomienie go na prawach użytkownika. Wiadomo, że uruchomienie kodu możliwe jest w Ubuntu 8.04, a w Ubuntu 8.10 próba jego wykonania kończy się awarią Vinagre.

Błąd występuje we wszystkich dystrybucjach korzystających z Gnome w wersji 2.24.1 i wcześniejszych. Wszystkich użytkowników Gnome zachęcamy do jak najszybszej aktualizacji oprogramowania do edycji 2.24.2, w której problem został wyeliminowany.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.