reklama

VR Jam, czyli trzy tygodnie tworzenia gier dla Oculus Rifta

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jak przyśpieszyć popularyzację jakiegoś urządzenia skierowanego do graczy? Zaprosić utalentowanych deweloperów na mały maraton programistyczny. Producenci gogli Oculus Rift wraz z IndieCade, międzynarodowym festiwalem niezależnych twórców gier, zapraszają do udziału w wydarzeniu VR Jam. Od 2 sierpnia, na przestrzeni trzech tygodni, powstawać będą w LA projekty wykorzystujące w działaniu elementy wirtualnej rzeczywistości.

Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach. Pierwsza obejmie zmagania 10 zespołów wybranych specjalnie przez organizatorów, w drugiej zaś uczestniczyć mogą wszyscy chętni. Jeśli ktoś nie ma dostępu do zestawu deweloperskiego Oculus Rifta, będzie mógł sprawdzić technologię w akcji w wybranych punktach — niestety oczywiście nie w Polsce. Łączna pula nagród to 50 tysięcy dolarów. Finalistów poznamy na IndieCade 2013.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama