VRMark Basic Edition VRMark Basic Edition 1.3.2020

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VRMark Basic Edition to proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu sprawdzimy, jak nasz komputer poradzi sobie z grami wykorzystującymi technologię wirtualnej rzeczywistości.

Opisywana tutaj darmowa wersja programu VRMark, czyli Basic Edition, zawiera dostęp do benchmarku o nazwie Orange Room, w którym sprawdzimy nasze podzespoły pod kątem działania takich urządzeń, jak HTC Vice i Oculus Rift. VRMark zawiera także dodatkowe tryby pracy (np. benchmark DirectX 12 dla VR), ale są one dostępne jedynie w płatnych wydaniach.

Po uruchomieniu należy chwilę poczekać aż VRMark Basic Edition wyświetli informacje na temat naszego peceta (mowa o systemie operacyjnym, posiadanym CPU i GPU). Po wykonaniu benchmarku narzędzie wygeneruje szczegółowy raport, który przedstawiać będzie ogólny wynik punktowy, tekstowe podsumowanie, a także średnią liczbę FPS-ów (klatek na sekundę) wyświetlonych w czasie testów, porównując je z minimalnymi wymaganiami gogli VR w tym zakresie.

Co ciekawe, aplikację można uruchomić nie tylko w sposób tradycyjny, czyli na PC (na przykład przed zakupem wspomnianych urządzeń VR), ale także przy użyciu posiadanych gogli VR (Experience Mode).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!