V-Ray for 3ds Max 3.40.02

Strona główna Windows Grafika Dodatki do programów graficznych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

V-Ray dla 3ds Max to wysokiej jakości, kompletne środowisko do oświetlania i renderowania scen, znane przede wszystkim z fotorealistycznych wyników i precyzyjnej kontroli nad produkcją 3D.

V-Ray renderuje obrazy korzystając ze śledzenia promieni, a także symulowanych właściwości fizycznych światła, otoczenia i materiałów. V-Ray gwarantuje realistyczny wygląd odbić, rozbłysków, załamania światła i tym podobnych zjawisk.

Niedawno V-Ray zyskał możliwość odszumiania renderów. Proces ten jest niedestruktywny, bo użytkownik otrzymuje zarówno obraz oryginalny, jak i odszumiony, co daje większe możliwości w postprodukcji. Podczas renderowania animacji mechanizm ten można wykorzystać progresywnie, by zapewnić łagodne przejścia.

V-Ray | Max został wyposażony różne typy kamer, w tym w kamery ortograficzne, stereoskopowe i sferyczne, dzięki którym można przygotować obrazy dla gogli VR. By przyspieszyć renderowanie scen z wieloma światłami, V-Ray pozwala skorzystać z modelu probabilistycznego, co znacznie przyspiesza pracę. Podczas renderowania scen krajobrazowych V-Ray pozwala kontrolować wiele parametrów środowiska, w tym barwę mgły lub smogu. Opcja Max Ray Intensity pozwala kontrolować bardzo jasne źródła światła i zapobiega pojawianiu się artefaktów, wynikających z obecności pomniejszych promieni, przy zachowaniu dynamiki. Nie zabrakło SSS (Subsurface Scattering), renderowanego z użyciem śledzenia promieni.

Interfejs renderera V-Ray pojawia się w 3ds Maxie w postaci paska z narzędziami. Można z jego pomocą szybko dodać światła do sceny i zmienić parametry renderowania.

V-Ray 3.40.01 dla 3ds Max można pobrać po rejestracji na forum. Ta wersja działa z 3ds Max od wersji 2012 do 2017. Dla 3ds Max 2011 dostępna jest wciąż rozwijana wersja 3.20 renderera. Warto też wspomnieć o materiałach VRMats, które można przenosić między V-Rayem dla programów 3ds Max i Maya 3D.

Wersja demonstracyjna renderera umieszcza na obrazach znak wodny, a także co jakiś czas usuwa wszystkie ustawienia. Informacje o instalacji i instrukcję używania V-Raya można znaleźć na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 03.02.2018 18:48

Potwierdzam, rzeczywiście Photon w InteriCAD T6 generuje wizualizacje wnętrz na podobnym poziomie co V-Ray. :)

  #1 31.08.2017 15:41

V-Ray dla 3ds Max to klasa sama w sobie. Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, to wizualizacje rzeczywiście wyglądają bardzo realistycznie. Problem dla użytkowników stanowić może jedynie ogrom ustawień i funkcji w 3ds Max. Aby je opanować, trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu.

Jeżeli ktoś szuka prostszego w obsłudze programu do projektowania wnętrz, który pozwala na tworzenie fotorealistycznych wizualizacji, to polecam program InteriCAD T6 z silnikiem renderującym Photon. Efekty są bardzo podobne. Tutaj mozna zobaczyć galerię wizualizacji: https://intericad.pl/galeria/