r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

V-Ray for Sketchup 2.00.26.579

Strona główna Windows Grafika Dodatki do programów graficznych

V-Ray | SketchUp to wersja świetnego renderera, przystosowana do pracy z programem SketchUp Pro. Dzięki temu można tworzyć efektowne, fotorealistyczne i świetnie oświetlone rendery modeli i projektów przygotowanych w SketchUpie.

Galeria programu

Po instalacji V-Ray zagnieździ się w menu „Rozszerzenia” SketchUpa Pro. Z tego miejsca można na scenie umieszczać różne typy świateł, które będą interpretowane przez renderer: omni, kierunkowe, prostokątne, kopuły, kule i IES (symulujące fizyczny rozkład światła z różnych źródeł).

Z tego samego menu można włączyć ustawienia renderera (kamera, środowisko, bufory, mapowanie kolorów, kaustyka, przemieszczenia, pamięć tymczasowa światła, oświetlenie pośrednie i tym podobne) oraz zlecić renderowanie sceny. Bufor będzie widoczny w okienku, w którym można obserwować postęp renderowania i nałożyć efekty soczewki. Na tym poziomie można też wprowadzić poprawki barw wyrenderowanego obrazu.

Wersja demonstracyjna V-Raya dla Sketchupa pozwala na renderowanie scen z tylko czterema światłami, na obrazach umieszcza znak wodny, a maksymalna rozdzielczość renderowanego obrazu to 600×400 pikseli. Ponadto testowy renderer ma ograniczenie do dwóch wątków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.