r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VVVVVV Make and Play Edition

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gra VVVVVV w wydaniu Make and Play Edition to darmowa wersja znanej platformówki w stylu retro. Zabawa rozgrywa się tutaj na wielu poziomach zaprojektowanych przez fanów pierwowzoru, a w pakiecie dostajemy również edytor, aby spróbować dorównać im własną pomysłowością. Paczka została upubliczniona bezpłatnie jako odpowiedź na bardzo głośne nawoływania miłośników oryginału i w ramach wyjścia im naprzeciw.

Galeria programu

Bohaterem tej specjalnie rozpikselowanej platformówki jest sympatyczny ludzik, który nie potrafi niestety skakać. Dysponuje on za to mocą zmieniania grawitacji, raz mogąc chodzić normalnie po ziemi, a zaraz potem biegając po suficie. Ciągłe przełączanie się jest tutaj podstawą rozgrywki, a na zbudowano sporo ciekawych etapów. Najprostsze stylizowane są na labirynty, gdzie głównym niebezpieczeństwem są kolce, inne rzucają gracza w nawet lekko surrealistyczne światy, wypełnione ruchomymi przeciwnikami.

Oprawa specjalnie utrzymana została w tonie projektów z bardzo starych komputerów. Paletę barw umyślnie ograniczono, aby komputerowcy mogli skupić się na frajdzie czerpanej z gry, a nie rozkojarzać się bajecznymi efektami graficznymi. Zabawa jest wymagająca i trzeba niejednokrotnie popisywać się zręcznością połączoną z dobrym rozeznaniem w sytuacji na ekranie. Całości dopełnia fantastyczne udźwiękowienie, też naturalnie odpowiednio archaiczne. VVVVVV to naprawdę przemiły skok w przeszłość.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.