VVVVVV Make and Play Edition

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gra VVVVVV w wydaniu Make and Play Edition to darmowa wersja znanej platformówki w stylu retro. Zabawa rozgrywa się tutaj na wielu poziomach zaprojektowanych przez fanów pierwowzoru, a w pakiecie dostajemy również edytor, aby spróbować dorównać im własną pomysłowością. Paczka została upubliczniona bezpłatnie jako odpowiedź na bardzo głośne nawoływania miłośników oryginału i w ramach wyjścia im naprzeciw.

Bohaterem tej specjalnie rozpikselowanej platformówki jest sympatyczny ludzik, który nie potrafi niestety skakać. Dysponuje on za to mocą zmieniania grawitacji, raz mogąc chodzić normalnie po ziemi, a zaraz potem biegając po suficie. Ciągłe przełączanie się jest tutaj podstawą rozgrywki, a na zbudowano sporo ciekawych etapów. Najprostsze stylizowane są na labirynty, gdzie głównym niebezpieczeństwem są kolce, inne rzucają gracza w nawet lekko surrealistyczne światy, wypełnione ruchomymi przeciwnikami.

Oprawa specjalnie utrzymana została w tonie projektów z bardzo starych komputerów. Paletę barw umyślnie ograniczono, aby komputerowcy mogli skupić się na frajdzie czerpanej z gry, a nie rozkojarzać się bajecznymi efektami graficznymi. Zabawa jest wymagająca i trzeba niejednokrotnie popisywać się zręcznością połączoną z dobrym rozeznaniem w sytuacji na ekranie. Całości dopełnia fantastyczne udźwiękowienie, też naturalnie odpowiednio archaiczne. VVVVVV to naprawdę przemiły skok w przeszłość.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!