reklama

Valve odcina się od komputerka Piston

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Komputerek Piston (wyraźnie zwany przez twórców niemniej konsolą) mógł przykuć uwagę graczy przynajmniej z dwóch powodów. Przede wszystkim ceną, bo tysiąc dolarów jak za taki sprzęt, nawet zminiaturyzowany, to dużo, ale z drugiej strony w zrobienie urządzenia zainwestowało Valve, więc to by była namiastka planowanego przez firmę Steam Boksa. Niespodziewanie jednak ojcowie platformy Steam postanowili odciąć się zupełnie od projektu.

Valve rozpoczęło z Xi3 wstępnie współpracę w zeszłym roku, lecz na chwilę obecną nie macza już palców w przygotowywaniu żadnego z produktów firmywyjaśnił współzałożyciel Valve Doug Lombardi. Zastanawiające jest, dlaczego tak późno zdecydowano się na poinformowanie o tym fakcie wielbicieli nowych technologii. Kiedy przyjrzeć się wszelkim informacjom o Pistonie w ostatnim czasie, w większości z nich podkreślano wsparcie od Valve, co pozwoliło wyjść komputerkowi z marketingowego cienia po fiasku zbiórki na Kickstarterze. Teraz następuje zdecydowanie odcięcie — dlatego że prototypy faktycznego Steam Boksa już niebawem?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało