reklama

Valve prezentuje nową wersję Steam Controllera, ekran dotykowy zastępują przyciski

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zaprezentowany pod koniec roku pad Steam Controller, stworzony głównie z myślą o nadchodzących komputerkach Steam Machines i rozrywce na kanapie w salonie, z początku zakładał użycie ekranu dotykowego na środku manipulatora. Przewidywano możliwość dowolnego skonfigurowania sobie na nim na szybko dostępnych opcji, ale pierwsi testerzy nie mogli tego jeszcze wypróbować, bo dostali prototypy z czterema wielkimi przyciskami w jego miejsce. Cóż, ostatecznie propozycja Valve wyglądać będzie jeszcze inaczej. Na zamkniętej imprezie Steam Dev Days pokazano jej kolejną wersję.

Bezprzewodowy kontroler zamiast ekranu dostanie w sumie 8 przycisków, ułożonych krzyżowo, tak jak przyzwyczajeni są do tego konsolowcy. Między okręgami sterującymi ujrzymy przyciski kierunkowe z lewej, a także ABXY z prawej strony. Pad działać ma na dwóch bateriach AA (lub oczywiście akumulatorkach), podobnie jak daleko nie szukając ten od konsoli Xbox 360. Możliwe będzie równoczesne wykorzystanie nawet 16 manipulatorów, jeżeli oczywiście jakaś gra na to pozwoli. Steam Controller ma też żyroskopy, lecz na razie SDK ich nie wykorzystuje. Pad wydaje się być teraz bez ekraniku jakiś taki pusty, przyznacie chyba sami, ale Valve nie powiedziało jeszcze w kwestii jego projektu ostatniego słowa. Przebąkuje także wciąż coś o czujnikach biometrycznych, chociaż raczej w pierwszej sklepowej edycji sprzętu nie mamy się ich co spodziewać.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama