reklama

Valve testuje sekcję poradników do gier na Steam

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Możliwość kupowania i sprzedawania przedmiotów z gry Team Fortress 2 za pośrednictwem Rynku Społeczności Steam to nie jedyna nowość, jaka zawitała do usługi w przeciągu ostatnich godzin. W wersji beta uruchomiono także sekcję poradników do oferowanych w cyfrowym sklepie produkcji. Założenie jest takie, by przy ewentualnym zacięciu się w jakiejś grze łatwo było znaleźć pomoc czy opis, bez potrzeby przeczesywania szerokiego Internetu.

Testowana opcja nie jest dostępna dla wszystkich. Aby móc z niej skorzystać tudzież zacząć samemu publikować pomocne treści, należy dołączyć do grupy Steam Community Beta. Po wykonaniu tego kroku, przy każdej pozycji z dostępnej kolekcji gier pojawi się dodatkowa zakładka Guides. Naturalnie w większości przypadków będzie ona jeszcze pusta — pierwsze poradniki zamieszczono obecnie tylko do najbardziej popularnych tytułów i oczywiście wypada mieć na względzie, że teksty są po angielsku. Dodać jednak coś samemu nie jest trudno, w dodatku możemy wykorzystać materiały zgromadzone w naszej chmurze Steam, przykładowo zrzuty ekranu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama