r   e   k   l   a   m   a
reklama

Valve ujawnia konfigurację prototypów Steam Machines

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Po zapowiedzeniu systemu SteamOS oraz komputerów z nim na pokładzie, Valve obiecało grupce szczęśliwych 300 graczy, wytypowanych z milionów użytkowników Steam, że położą oni wkrótce swe ręce na prototypach PC tworzonych do salonu. Ujawniono, co też będzie siedziało w środku niewielkich urządzeń, które mają być rozsyłane na testy. Różne osoby dostaną sprzęt o całkiem odmiennej konfiguracji.

Będzie można trafić na procesory Intel i7-4770, i5-4570 lub i3, kartę graficzną NVIDIA Titan, Geforce GTX 780, 760 albo 660, do tego dostaniemy 16GB DDR3-1600 dla CPU plus 3GB GDDR5 dla GPU. Dane przyjdzie przechowywać na hybrydowym dysku SSHD 1TB/8GB. Wbudowany zasilacz będzie miał wydolność 450W 80Plus Gold. Prototypy zbudowane zostaną z części dostępnych normalnie na rynku (poza obudową, ale Valve zapowiada upublicznienie plików CAD projektu) i firma zachęca do kombinowania z podmianką elementów w środku. Podkreśla się przy okazji, że Steam Machines trafią ostatecznie na rynek w dużo szerszej gamie zestawów. Dla każdego będzie coś miłego.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane