reklama

Varia 1.8

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Varia jest kosmiczną strzelanką, która wyróżnia się na tle podobnych jej, bezpłatnych projektów przede wszystkim stylową oprawą graficzną, dającą poczucie poruszania się po cyfrowym świecie. Kierujemy samotną jednostką uderzeniową, mająca za zadanie pokonywać kolejne fale wrogów, a na końcu każdego z poziomów również wyjątkowo wytrzymałego bossa. Interesująco wypada system poprawiania zdolności bojowych.

Ze specjalnie oznaczonych nieprzyjaciół wylatują po zniszczeniu trzy kolorowe kule. Czerwona poprawia wydolność działa głównego, zielona dodaje pole siłowe, ale najważniejsze są w sumie żółte. Powodują doczepianie się do kadłuba ruchomych głowic do ataku. Z początku są puste, lecz gdy tylko trafi je pocisk, laser lub rakieta wroga, przejmują ich odpowiednie właściwości. Pozwala to nieźle pokombinować.

Do wyboru mamy kilka poziomów trudności. Ostatecznie liczył się będzie dorobek punktowy. Bardzo ciekawie wypadają starcia z tymi największymi przeciwnikami. Chociaż już po drodze zdarzy się napotkać jednostki zbudowane z modułów, które niszczy się osobno, dopiero pod koniec etapów poznacie, jak dobrze zaprojektowano elementy wrogów. Z bossów odpadają części, zmieniają się przy tym sposoby ataku.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
reklama