Vault 4.5.03.22

Strona główna iOS Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobierz program
lub zeskanuj:

Vault-Hide your personal photos & lock videos, protect your secret with password to aplikacja, która służy do ukrywania dostępnych w pamięci iPhone'a oraz iPada zdjęć oraz filmów. Program pozwala ustawić hasło dostępu do wybranych plików, dzięki czemu tylko ich właściciel będzie mógł z nich korzystać.

Po zainstalowaniu aplikacji, konieczne będzie skonfigurowanie kodu PIN, który będzie strzegł prywatności wybranych przez użytkownika danych. Następnie program zaproponuje przejście na wersję Premium. Kosztuje ona ok. 3 euro miesięcznie lub ok. 18 euro przy opłacie za cały rok. Wersja premium oferuje następujące możliwości: 1024 GB miejsca na dane w chmurze usługi (przy 16 GB w wersji darmowej), alerty informujące o próbach włamania do programu, opcję włączenia fałszywego kodu PIN na podrobionym interfejsie programu, a także możliwość ustawienia fałszywej ikony programu na liście zainstalowanych aplikacji.

Na ekranie głównym programu znajdziemy następujące opcje: Zdjęcia (tutaj możemy przechowywać nasze fotografie, importując je z pamięci urządzenia lub robiąc nowe za pomocą modułu aparatu fotograficznego; możliwe jest też przesłanie zdjęć z przeglądarki Safari), Wideo (możliwości analogiczne jak w przypadku zdjęć), Vaulto Gallery (ciekawe, ładne dla oka fotografie przesłane przez innych użytkowników aplikacji), Facebook Czat (po połączeniu programu z kontem na Facebooku można wysyłać i odbierać szyfrowane facebookowe wiadomości, które będą widoczne tylko w aplikacji), alerty o próbie włamania do programu (zawierające datę, metodę ataku oraz lokalizację), a także uruchamianie synchronizacji naszych danych w chmurze usługi.

Ciekawym sposobem zabezpieczania danych jest mechanizm Face Down. Gdy aplikacja wykryje, że nie jest używana, automatycznie się wyłączy i uruchomi kolejny, wybrany wcześniej program, np. iMessage.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ściśle prywatne: jak ukryć zdjęcia i wiadomości na telefonie?

30
12.04.2016  •  Jacek Szumowski

W ukrywaniu danych przed nieupoważnionym dostępem nie zawsze chodzi o kryptografię. Nie zawsze jesteśmy przecież na celowniku służb prowadzących tzw. kontrolę operacyjną. Prywatność to dla większości ludzi przede wszystkim możliwość ukrycia wybranych informacji na smartfonie czy tablecie przed oczami najbliższych – rodziców, dzieci, małżonków, przyjaciół, szefów czy podwładnych. Przedstawiamy Wam więc metody na ochronę naszych cyfrowych tajemnic. Nie są one skomplikowane, nie wiążą się z zaawansowanymi technikami uwierzytelniania i szyfrowania, których samo użycie zdradza, że mamy coś do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych