Polscy gracze na IEM Katowice i moja opinia na ten temat

Każdy na pewno interesuje się polskimi graczami którzy zawitają w Katowicach. Jakie są ich szanse?

Niestety, ale sytuacja nie wygląda kolorowo. Zacznijmy od League Of Legends. W Katowicach nie będzie żadnej drużyny złożonej wyłącznie z Polaków. Będziemy mogli tylko zobaczyć Jakuba "Creaton" Grzegorzewskiego, który gra w drużynie Milenium. Niestety drużyna nie radzi sobie z europejskimi drużynami (obecnie ostatnie miejsce w rozgrywkach LCS EU), więc osobiście nie sądzę, aby mieli jakieś wielki szanse. Lecz ich ostatnio sukces na IEM Sao Paulo może zmotywuje ich do wygranej. Przynajmniej ja mam taką nadzieje.

Także w SC2 sytuacja nie wygląda najlepiej. Jedyną szansą polaków na pojawienie się w fazach play-off są otwarte kwalifikacje, które odbędą się 13 marca. Dwóch polskich zawodników-> Grzegorz "MaNa" Komincz i Artur "Nerchio" Bloch są wśród szesnastki walczącej o dwa sloty w późniejszej fazie turnieju. Także sytuacja Europejczyków nie jest zbyt ciekawa. Jedynym zakwalifikowanym europejskim graczem jest szwed Johan "NaNiwa" Lucchesi, reszta graczy pochodzi z Korei.

Lepiej sytuacja prezentuje się w CS:GO. Wśród 16 drużyn jest jedna złożona w całości z Polaków -> Virtus.Pro . Prezentują dość wysoką formę i mam nadzieje że pojawią się na podium w Katowicach. Dodatkowo tydzień przed turniejem, czyli w dniach 5-12 Marca, drużyna pojedzie do boot'campu w Warszawie. Miejmy nadzieje że czas poświęcony wtedy na treningi spożytkują jak najlepiej.

Nie wiemy zbyt dużo o graczach, którzy zagrają w spodku w Hearthstone: Heroes of Warcraft , lecz pewne jest to, że minimum jeden z ojczystych graczy będzie zakwalifikowany, dzięki wyłącznie polskim kwalifikacjom. Nie przyglądam się zbyt scenie e-sportowej tej nowej gry Blizzarda, lecz każdego Polaka należy wesprzeć i mam nadzieje że zajmie jak najwyższą lokatę.

Podobnie prezentuje się FIFA 14. Kwalifikacje wciąż trwają, lecz pewne jest że do Katowic pojedzie dwóch polskich graczy. Tam spotkają się z dwoma Europejczykami i powalczą o główną nagrodę o wysokości 2000 $ .

Czy sukces Creaton'a i Milenium na ostatnim IEM'ie pomoże im wygrać mistrzostwa świata w Katowicach? Czy pierwszy turniej Many w barwach Team Liquid będzie udany? A może to Nerchio się zakwalifikuje? Jak poradzi sobie Virtus.Pro i kto będzie reprezentował Polskę w spodku grając w Hearthstone'a? Jak wysoko uplasują się rodacy w turnieju piłki elektronicznej? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych dwóch tygodni!