r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Venice - nowy członek rodziny Kazaa i Skype?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Niklas Zennstrom i Janus Friis, twórcy pionierskich i niesamowicie popularnych aplikacji Kazaa i Skype nie poprzestają na swoich dotychczasowych osiągnięciach. Teraz znów pracują nad czymś równie nowatorskim - oprogramowaniem do dystrybucji telewizji i innego materiału wideo poprzez Internet. Nazwa kodowa tego projektu brzmi Venice, a jego zespół skupia programistów z kilku miast całego świata, m.in. Nowego Jorku, Londynu i oczywiście Wenecji. Aktualnie trwają negocjacje z sieciami telewizyjnymi, ich szczegóły nie są jednak póki co znane. Pierwsze oficjalne komunikaty mają zostać podane na jesieni.

eBay, do którego należy m.in. Skype jeszcze nie skomentował nowej działalności Zennstroma i Friisa. Nie wiadomo także, czy firma ta będzie inwestorem w projekcie Venice. Jest to jednak całkiem prawdopodobne. Dwaj przedsiębiorcy zapowiedzieli zaś, że będą nadal równolegle pracować dla eBay na rzecz Skype. Jak zauważają komentatorzy, konkurencja będzie spora, jednak doświadczenie i determinacja obu twórców, jak również ich wcześniejsze dokonania wydają się być mocnym argumentem przemawiającym za powodzeniem nowego projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.